Często spotykane problemy z z ciążą u kobiet jakie się spodziewają swojego dziecka.

O tym, że są w ciąży wiele pań dowiaduje się dość późno, niekiedy zupełnie przypadkiem. Czasami się trafiają sytuacje, że dopiero podczas samego porodu się okazuje, w jakim stanie pani się znajduje. Lecz tego typu przypadki naprawdę są sporadyczne, z reguły zdecydowana większość młodych mam w pewnej chwili zauważa swój stan, przez co może się odpowiednio do niego przygotować.

Taka sytuacja może wynikać z faktu, że początkowe objawy ciąży są niezbyt wyraźne i mylone z innymi dolegliwościami. U większości kobiet mogą się one pojawić pomiędzy czwartym a szóstym tygodniem i mogą trwać przez następne cztery miesiące, lecz zdarzają się także panie, u jakich ten okres może przebiec w zasadzie bez objawów.

Jeśli do tego będą one mieć one niesystematyczne miesiączki, to może minąć rzeczywiście dużo czasu zanim się zorientują, w jakim są stanie- hop do źródła. Bo to właśnie koniec miesiączek jest jednym z pierwszych objawów, jakie się pojawiają u pań będących w ciąży, chociaż często spowodowane być to może przez kilka innych powodów, zupełnie nie mających nic wspólnego z poczęciem nowego życia.

Bardzo charakterystycznym u wielu pań objawem ciąży są wymioty i nudności. Pojawiają się one przeważnie w początkowych tygodniach i również są często mylone ze zwykłymi zatruciami pokarmowymi. Niekiedy pojawiają się także zawroty głowy i omdlenia, spowodowane są one zmianami hormonalnymi, za jakimi idzie zmiana ciśnienia. Z gospodarką hormonalną wiążą się także pozostałe objawy, na przykład takie jak powiększenie piersi i większa ich wrażliwość, a także większy niż zwykle u wielu kobiet apetyt- poznaj przykłady.

Ciąża, USG

Autor: iStock
Źródło: iStock
U niektórych pań wstydliwym problemem są hemoroidy w ciąży, niestety okres ciąży bardzo sprzyja ich pojawianiu się, a dolegliwości są dużo bardziej nieprzyjemne. Dochodzi do nich przeważnie w ostatniej części ciąży, gdy będzie dużo mniej ruchu, a dziecko coraz bardziej naciska na organy wewnętrzne – zobacz tutaj. Metodą na ich zapobieganie jest właściwe odżywianie, najważniejsze jest jedzenie ( skórzewo sushi ) produktów zawierających dużą ilość błonnika, bo wtedy znacznie się ogranicza problemy z zaparciami, co jest bardzo ważne w profilaktyce.