Czemu bez przerwy powinno się dbać o swoje oczy, zalety laserów we współczesnej okulistyce.

wzrok jest chyba najważniejszym zmysłem, z którego korzystamy wszyscy, z tego też powodu trzeba o niego dbać bez przerwy. Lecz praca przy nieodpowiednim świetle czy nadmierne wpatrywanie się w ekrany sprawiają, że może się on znacznie pogorszyć.

bieganie

Autor: Naturhouse
Źródło: Naturhouse
Duże znaczenie na stan naszego wzroku ma również wiek. Wraz z upływającymi latami w organizmie zachodzi wiele zmian, w tym również związanych z widzeniem. Powodują one niekiedy znaczne pogorszenie wzroku, a tym samym konieczność zakładania okularów czy soczewek kontaktowych. O swoje oczy (okulistyka) warto dbać przez cały czas, a ważne będą tutaj głównie dwie rzeczy. Pierwsza to stosowanie dobrego światła, zarówno podczas czytania książek jak i pracy na monitorze. Druga rzecz to właściwa dieta, dostarczająca organizmowi wszystkich ważnych składników.
związek

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
magnez

Autor: Nowe Klimaty
Jeśli już się pojawią jakieś wady, to raczej są niewielkie szanse że same miną. Można rzecz jasna przez resztę życia nosić okulary czy soczewki, lecz będzie na to jeszcze jedno wyjście, mianowicie laserowa korekcja wad wzroku. Lasery na dobre wkroczyły w świat medycyny niewiele lat temu, lecz obecnie mają coraz powszechniejsze zastosowanie. W połączeniu z nowoczesnym oprogramowaniem okulista dostaje narzędzie, za pomocą którego może bardzo dokładnie wymodelować poszczególne elementy oka, korygując jednocześnie istniejące wady.

Laserowa korekta wzroku to zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ nie będzie przy tym żadnej chirurgicznej interwencji, daje niewiele skutków ubocznych i pozwala na naprawdę szybki powrót do normalnego życia.