Jak możemy przyszykować się do zabiegu wyeliminowania zębów mądrości?

Mniemanie, iż ekstrakcja zębów mądrości należy do nadzwyczaj trudnych zabiegów stomatologicznych, jest pośród pacjentów dość powszechny.
Mnóstwo ludzi przyjmuje za pewnik, że wyrywanie ósemek jest krwawa, bowiem „tak daleko położone ząbki ciężko będzie znieczulić”.

Kolekcja biżuterii

Autor: Avando PR
Źródło: Avando PR
Niemniej jednak należy sobie uświadomić, iż dla dentystów usuwanie ósemek jest rutynowym zabiegiem. Bez wątpienia – jak w razie każdej chirurgicznej interwencji – mogą zdarzyć się kłopoty oraz powikłania, jednakże absolutnie nie są one prawidłem. Stąd zamiast panikować, trzeba pogadać z doktorem na temat przewidywanego zabiegu oraz wziąć pod uwagę jego zaordynowania.
Niechybnie przed zabiegiem medyk poprosi Cię o wykonanie tzw. zdjęcia pantomograficznego.

Czy zamieszczony tu tekst zdaje się być intrygujący? Chcesz zgłębić więcej treści na zbliżony temat? Więc idź tu badanie endosonograficzne i czytaj nowy wpis.

Będzie to zdjęcie rentgenowskie pokazujące obie szczęki równolegle, jakie umożliwi medykowi ocenę umiejscowienie ząbka, uwidacznia przebieg korzenia itp. By wykonać takie zdjęcie, nieodzowne będzie skierowanie. Proś medyka o takie wyznaczenie terminu zabiegu, żebyś miał w zapasie 2 doby na potencjalną kontrolę w wypadku wystąpienia niepożądanych oznak. Największe obrzmienie po zabiegu następuje przeważnie w 2 dobie po operacji – znakomicie byłoby, ażeby nie była to przykładowo niedziela. Gdy chorujesz na cukrzycę czy też posiadasz ogromną skłonność do krwawień, umów termin operacji na poranne godziny. Jeżeli jesteś nałogowym palaczem, nabądź środek uśmierzający nikotynowy głód.

By nie dopuścić do powikłania, którym jest tzw. przesuszony zębodół, nie możesz palić po wyrwaniu zęba przez przynajmniej 12 godzin. Stawiając na środek wspomagający rzucanie palenia, kup pastylki.