Piaskowanie – metoda na pozbycie się przebarwień nazębnych

Piaskowanie jest to dentystyczny zabieg polegający na eliminowaniu nazębnych osadów a także nieładnych przebarwień z pomocą tak zwanej piaskarki a więc specjalnego urządzenia, jakie kieruje strumyk piasku dentystycznego na zęby.

dentysta łódź

Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com
Piaskowanie zębów Łódź dopomaga w walce z osadem nazębnym, jest zabiegiem uzupełniającym po skalingu. Płytka nazębna to kleisty osad, niekiedy o brązowym zabarwieniu, powstały z resztek pożywienia połączonych z obumarłymi komórkami błony śluzowej, bakteriami, który zalega na nawierzchni zębów. Bakterie wchodzące w skład płytki powodują schorzenia dziąseł, dla przykładu zapalenia dziąseł a także paradontozę a także wytwarzają kwas, jaki atakuje szkliwo ząbków oraz aktywuje powstawanie ubytków próchnicowych. Szczotka do zębów nie jest w stanie wyczyścić wszelakich z trudem dostępnych miejsc, w jakich prędko nagromadza się płytka bakteryjna, toteż systematycznie trzeba realizować piaskowanie zębów Łódź.

Potrzebujesz dodatkowe wątki (http://www.krevetki.pl/uslugi/diagnostyka-laboratoryjna/) na opracowany tutaj temat? Nie ma problemu – musisz kliknąć w poniższy link i tam znajdziesz ogrom różnych detali.

Piach stomatologiczny dochodzi do wszelakich nawet najdrobniejszych luk po czym eliminuje wszelkie szkodliwe przebarwienia, a tym samym osłabia niebezpieczeństwo powstania schorzeń zębów oraz dziąseł.

fototerapia

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
dom

Autor: kjg photos (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Dla kogo jest przeznaczony jest ów zabieg? Piaskowanie zębów jest przeznaczone dla: palaczy, osób pijących sporo kawy jak też herbaty, osób noszących ortodontyczne aparaty, posiadaczy tak zwanych stłoczonych ząbków, ludzi, którzy zdecydowali się na bielenie ząbków. Osoby owe muszą decydować się na zabieg co kilka miesięcy. Piaskowanie ząbków jest zabiegiem zapobiegawczym, który wykonuje się co pół roku.

Systematyczne poddawanie ząbków piaskowaniu, celem likwidowania drobnych osadów, sprawi, iż zapobiegniemy rozwojowi drobnoustrojów, schorzeniom zębów jak też dziąseł i zachowamy estetyczny wygląd ząbków. Niemal każdy dentysta Łódź, przeprowadza ów zabieg.