Hospicjum gwarantem profesjonalnej opieki

Niestety, ludzkie ciało bywa zawodne. Schorzenia powiązane ze starszym wiekiem oraz choroby nowotworowe przeważnie powodują, iż człowiek potrzebuje całodobowej opieki. Bliscy nie w każdym przypadku umieją mu ją zapewnić, ponieważ mają własne obowiązki, jak przykładowo praca zawodowa.

leczenie w hospicjum

Autor: Interested Bystandr
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto, nie są przeszkoleni medycznie i niektóre zabiegi ich przerastają. W takich sytuacjach alternatywą okazuje się hospicja w Katowicach () lub hospicjum w innych miastach Polski. Podobnych zakładów jest współcześnie dosyć wiele, gdyż cały czas zwiększa się zapotrzebowanie na ich usługi. Polskie społeczeństwo nieuchronnie się starzeje. Każde hospicjum zapewnia wysoki poziom opieki, dlatego wiele osób decyduje się na umieszczenie w nim kogoś bliskiego.

W hospicjum na śląsku pracują lekarze i pielęgniarki, jacy są zaznajomieni z kwestiami opieki paliatywnej. Człowiek, który znajduje się w końcowym stadium śmiertelnej choroby nie jest osobą zwyczajnie chorą, tym samym jego potrzeby są oczywiście inne, co warto wziąć pod uwagę. Potrzebuje przeważnie dużo leków (które byłyby w stanie zmniejszyć ból) i towarzystwa innych ludzi. Do hospicjów niekiedy przychodzą wolontariusze, którzy spędzają czas z pacjentami, czytając im książki, grając z nimi w gry planszowe, bądź zwyczajnie rozmawiając. Wiele osób martwi się, że umieszczenie chorego w hospicjum oznacza, że się o niego nie dba. Jest to raczej nieodpowiednia postawa, ponieważ w domu nie zawsze można zagwarantować mu odpowiednią opiekę. Opcjonalnie, trzeba zastanowić się nad rozwiązaniem, którym jest hospicjum domowe – chory pozostaje z bliskimi, a psychiatra irlandia oraz pielęgniarka opiekują się nim w ciągu dnia. Jest to świetny kompromis, w szczególności jeśli osoba umierająca nie chce przenieść się do zakładu lub byłoby to dla niej związane z dużym stresem.

Hospicja to zakłady, jakie są wyspecjalizowane w zapewnianiu pomocy osobom, które umierają. Opiekują się nie tylko ludźmi w wieku podeszłym, ale też małymi dziećmi. Decydując się na umieszczenie kogokolwiek w hospicjum trzeba wybrać zakład, który znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania, żeby nie mieć trudności z ewentualnymi odwiedzinami. Dla chorego człowieka rzecz jasna niemałe znaczenie ma systematyczny kontakt z rodziną oraz przyjaciółmi.