Kto może korzystać z banku spermy? W jakich sytuacjach korzysta się z takiej usług? Jak to właściwie wygląda?

Banki spermy to po prostu miejsca, w jakich przechowuje się męskie nasienie. Obecnie tego rodzaju miejsca nie budzą już tak znacznych emocji, jak kiedyś. Wiadomo jak najbardziej, iż są potrzebne, bo dzięki zachowanemu w nich nasieniu wiele pań ma możliwość, żeby zajść w ciążę, zaś wielu panów może poczuć radość bycia ojcem.

W tych miejscach przechowuje się nasienie dawców, którzy koniecznie powinni pełnić dosyć szczegółowe kryteria. Przykładowo w ich spermie powinna być właściwa ilość plemników, minimum czterdzieści milionów w milimetrze o właściwej ruchliwości. Mężczyzna, który jest dawcą powinien być w nienagannej formie, nie może być starszy niż trzydzieści pięć lat, nie może chorować na raka, nie powinien być też obciążony chorobami genetycznymi. Ponadto musi mieć odpowiedni wygląd, co znaczy, że ocenia się wzrost, sylwetkę ciała czy kolor oczu.

in vitro

Autor: Luigi Guarino
Źródło: http://www.flickr.com

A jak wygląda to kosztowo, jak wygląda kwestia bank spermy cena? Wedle prawa, które jest obowiązujące w UE, mężczyzna oddaje nasienie nieodpłatnie – czytaj o Gyncentrum. Nie ma więc za to żadnego wynagrodzenia poza rekompensatą, przykładowoza dojazd czy konieczność skorzystania z urlopu w pracy. Taka kwota bardzo często nie przekracza siedemset złotych. Wstępny etap kwalifikacji to szczegółowa rozmowa, w czasie której dawca musi odpowiedzieć na różne pytania, które odnoszą się m.in. do swojego życia seksualnego, sytuacji rodzinnej czy przebytych chorób. W następnej kolejności badana jest krew dawcy, aby między innymi sprawdzić czy konkretna osoba nie jest nosicielem zakaźnych chorób, jak HIV. Jeżeli wyniki badań będą prawidłowe, taki kandydat oddaje nasienie do banku spermy, a tam zostaje ono zamrożone na okres 6 miesięcy.

Czy zdziwił Cię prezentowany tekst? Aby zgłębić zagadnienie kliknij tu i poznaj więcej szczegółów (https://asmtechnology.eu/efekty-czyszczenia/) – z pewnością będą dla Ciebie zaskakująco ciekawe.

Po tym okresie takie badania są powtarzane i jeśli wynik jest okej, to zachowana w banku sperma może być użyta do konkretnych procedur, zaś dawca dostaje rekompensatę. Później zaś dawca zawiera z bankiem umowę cywilno-prawną, w zgodzie z którą klinika in vitro przechowująca nasienie jest odpowiedzialna za właściwe przechowywanie jego materiału biologicznego – czytaj więcej . Najważniejsze w tym wszystkim jest to, i tu raczej nie ma obiekcji, że każda para, jaka nie ma szans na dziecko, dzięki takiemu bankowi zyskuje taką możliwość. A to przecież najważniejsze dla wielu par.