Obecnie utarł się pogląd, że osoba, która ma jakieś kłopoty ze swoją osobowością bądź zachowaniem musi udać się po poradę do psychologa.

W dzisiejszych czasach utarł się pogląd, że osoba, która ma jakieś problemy ze swoją osobowością bądź zachowaniem powinna udać się po poradę do psychologa. Zrodziła się już nawet swego rodzaju moda na to, żeby osoby bardziej znane posiadały swoich prywatnych psychologów.

psycholog

Źródło: flickr.com

Psychologowie to z zasady dobrze wykształceni specjaliści, którzy ukończyli renomowane uczelnie, czyli ludzie, którzy winni znać się na wyuczonej pracy. Na nieszczęście coraz częściej wizyty u psychoterapeuty wyglądają jak dawne wizyty u szamana – postać ta dawała ludziom porady na chybił trafił, twierdząc przy tym, iż jego metoda na pewno będzie skuteczna. Oczywiście nie uważam, że wszyscy psychoterapeuci działają w ten sposób, jednakże bardzo często poszukują oni złożonych odpowiedzi na proste kłopoty. Przykładem jest tu psychoterapia dla nastolatka, która przeważnie wygląda tak, iż rodzice przychodząc z problematycznym dzieckiem, które gryzie swoich rówieśników są informowani, że to normalne zachowanie dla rozwijającego się dziecka i nie należy mu w tym przeszkadzać. W efekcie otrzymujemy ulice pełne rozwydrzonych wyrostków, dla których nieposłuszeństwo w odniesieniu do rodziców jest normalną rzeczą. Każdy z nas, bez problemu może wysłać swoje dziecko do psychologa, dlatego jeśli potrzebny jest nam np. dobry psycholog – (psycholog wrocław) dla dzieci z Wrocławia, spokojnie jakiegoś znajdziemy, jednak wypadałoby się zastanowić, czy faktycznie będzie to dobry krok. Większość problemów wychowawczych jest znana od zarania dziejów i są na nie sprawdzone metody. Rodzice radzili sobie z wychowaniem krnąbrnych dzieci długo przed tym kiedy zjawili się psychologowie. Dzisiaj mamy taki problem, iż rodzice traktują swoje dzieci jak królów oraz księżniczki, których w żadnym wypadku nie można powiedzieć złego słowa. Wszystkie kłopoty które dziecko wywoła są obecnie tłumaczone różnymi chorobami typu ADHD, jednak często są to tylko wymówki dla lenistwa rodziców, którzy nie radzą sobie z wychowaniem własnych dzieci.

Reasumując w obecnym społeczeństwie bardzo popularne stało się korzystanie z porad psychologów. Oczywiście są sytuacje, w których ich praca faktycznie jest niezbędna. Niestety w odniesieniu do dzieci, wiele osób zasłania swoje błędy wychowawcze przy pomocy różnych chorób, którymi koniecznie musi zająć się doświadczony psycholog – psycholog Katarzyna Włoch. Często jednak do rozwiązania tych kłopotów istnieją sprawdzone metody, jednak jesteśmy zbyt nieudolni żeby je zastosować.