Jak wybrać odpowiedniego ortodontę w Wałbrzychu?

Najpewniejsze usługi stomatologiczne oraz ortodoncja w Wałbrzychu.
Gabinet dentystyczny w Wałbrzychu w obrębie stomatologii zachowawczej, zajmuje się leczeniem i protekcją próchnicy, leczeniem kanałowym, ale też stomatologią estetyczną, leczeniem zmian błony śluzowej jamy ustnej oraz leczeniem dzieci.

uśmiech

Autor: BP
Źródło: BP

Dentysta w Wałbrzychu trudni się również leczeniem protetycznym, którego celem jest uzupełnienie brakujących zębów lub korekta estetyki zębów własnych -> .Ulepsza to estetykę, żucie, jak i wygodę życia pacjenta. Leczenie protetyczne robi się dzięki użyciu protez stałych (np. licówki) lub ruchomych szynoprotezy szkieletowe). Można także połączyć ze sobą dwa te typy protez. Dodatkowo możliwe są również usługi dentysty gnatologa. Specjalizuje się on w pracy z kompozytem.

Praca ta wymaga dużej wiedzy i umiejętności od dentysty, ponieważ technika jego zakładania jest bardzo wrażliwa na wszelkie popełniane błędy. Zastosowany materiał kompozytowy jest niezwykle solidny i estetyką dorównuje koronom porcelanowym. Dodatkowo prace wykonane kompozytem są oszczędniejsze dla kieszeni pacjenta. W ramach usług gabinetu stomatologicznego wykonuje się również wszelkie specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, zwracając przy tym szczególną uwagę na ich bezbolesność i przyjazną atmosferę. Wskazania do leczenia chirurgicznego, opiera się na precyzyjnej, najnowocześniejszej diagnostyce wspartej konsultacjami z pozostałymi dziedzinami stomatologii. Gabinet konsultuje również schorzenia chirurgii szczękowo-twarzowej, ustalając tryb leczenia diagnostyczno-terapeutycznego.

Ortodoncja jako dziedzina stomatologii para się leczeniem wad zgryzu. W czasie współczesnej stomatologii korygowanie tych wad może odbywać się bez względu na wiek. W leczeniu wad zgryzu mogą być użyte aparaty ruchome albo stałe. Aparaty ruchome stosowane są przeważnie u dzieci między 4-12 r.ż. Maluch zakłada taki aparat na parę godzin dziennie i w nocy.

stomatolog

Autor: Luis Zafra
Źródło: http://www.flickr.com

W każdej chwili można go samodzielnie zdjąć.Aparaty stałe zakładane są na stałe i tylko lekarz ortodonta płock może go zdjąć (najlepsza oferta). Przeznaczone są dla nastolatków i osób dorosłych.Aparat ten koryguje wady zgryzu przez czas ok. 2 lat. Do utrzymania odpowiedniej higieny w ustach przy założonym aparacie stałym zaleca się używanie specjalistycznych szczoteczek do czyszczenia aparatu i uzębienia. Klinika ortodontyczna w Wałbrzychu proponuje kompletne leczenie ortodontyczne, gdzie ortodonta zajmie się indywidualnie każdym przypadkiem, przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań.Na pierwszej wizycie lekarz specjalista robi badania, przygotowuje modele diagnostyczne zębów, zdjęcie rentgenowskie oraz fotograficzne, po czym ustala plan leczenia.