Specjalistyczne metody terapii nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni dna macicy, jakie nie kurczą się poprawnie i nie zaciskają cewki moczowej. Spowodowane może być również rozciągnięciem pochwy, czego skutkiem jest zmiana kąta nachylenia cewki . W rezultacie dochodzi do automatycznego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi jedynie w sytuacjach podniesionego nacisku wewnątrz jamy brzusznej, a więc podczas kichania, kaszlu, śmiechu, a również w czasie zwiększonego wysiłku cielesnego. W spoczynku nie obserwuje się niemiłych niedyspozycji.

zabiegi medycyny estetycznej

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Kłopot jest niezmiernie częstym schorzeniem i tyczy się wielu kobiet po porodzie naturalnym czy po okresie menopauzy. To grupa około 3 do 5 milionów pacjentek w naszym kraju. W grupie pań po trzydziestce odsetek ten może zwiększać się do 30%, natomiast po pięćdziesiątce – do 60%. Nie kurowane nietrzymanie moczu prowadzi do dużego ograniczenia komfortu życia z powodu niemiłego zapachu związanego z wyciekającym moczem jak też występowania skomplikowań takich jak: zapalenie dróg rodnych i wyprysków skóry krocza.

Widzisz tutaj niezwykle atrakcyjne wiadomości, ale kliknij bez obaw tu, gdyż to rzeczywiście unikalna strona internetowa (https://www.dermamed.com.pl/) – ona także Cię zaintryguje.

Rozpoznanie wysiłkowego nietrzymania moczu zachodzi na podstawie charakterystycznego wywiadu chorobowego oraz po wykonaniu testów diagnostycznych. Do na ogół przeprowadzanych zalicza się próbę Bonneya, które umożliwiają ocenę stopnia nietrzymania moczu oraz efektywności leczenia farmakologicznego jak też fizjoterapii. Jeżeli idzie o nietrzymanie moczu leczenie uzależnione jest od stopnia postępu objawów. Jedną z możliwości terapeutycznych jest laseroterapia lub nastrzykiwanie ścian pęcherza moczowego toksyną botulinową.

Czym jest laserowe obkurczanie pochwy? Zabieg ten polega na nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Światło lasera hartuje powięź wewnątrzmiedniczną. Efektem jest obkurczenia tkanki, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej a także przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie. Leczenie laserowe obejmuje dwie fazy: Faza I Tuż przed zaczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki jest dokładnie wypłukana, po czym roztwór odkażający ostaje ostrożnie osuszony i usunięty z błony śluzowej. Drugim krokiem jest wprowadzenie do pochwy pacjentki wziernika laserowego, który służy jako system doprowadzania wiązki laserowej. Energia lasera jest aplikowana wzdłuż przedniej ściany pochwy.