O tym, iż Polacy coraz bardziej zaczynają dbać o własny wygląd zewnętrzny, wiemy już od paru sezonów.

Przykuwamy dość dużą uwagę nie jedynie na to, co ubieramy na siebie, ale także w jakim stanie są nasze zęby. Problem z uczęszczaniem do stomatologa zaczyna się obniżać. Przecież zauważamy, że troszczenie się o swoje zęby najzwyczajniej w świecie jest korzystne.

Narzędzia dentysty

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com
Wciąż jak najbardziej boimy się przed wybraniem się do stomatologa, ale gdy dokuczają nam krwawiące dziąsła (), wtedy jak najszybciej udajemy się na wizytę. Czasami nie jest to nic strasznego. Prawie zawsze wystarczy wyłącznie zmienić pastę do zębów, a także kilka przyzwyczajeń żywieniowych. Mając problemy z dziąsłami w pierwszej kolejności musimy unikać bardzo zimnych i za ciepłych potraw i napojów.

A połączenie takich temperatur za jednym razem jest już prawie niemożliwe. W związku z tym jeśli najdzie na nas chęć na zjedzenie lodów i kawy, to dla zdrowia naszych zębów, powinniśmy zrezygnować z takiej mieszanki. Doprowadzenie swojego uzębienia do bardzo złego stanu, nie pozostaje zwykle nam wyboru, jak wyrwanie zniszczonych zębów. Na pewno doświadczony dentysta (dentysta puławy) będzie próbował jeszcze je leczyć. Jednak raczej ich pozbycie się okazać się może optymalną decyzją. Luki w uzębieniu mogą stać się powodem sporego dyskomfortu. Zwłaszcza jeżeli był wyrwany jeden z przednich zębów.

Dentysta

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
To jest naturale, że na protezę trzeba pozbyć się minimum większości zębów. W takiej sytuacji najlepiej postarać się o implanty stomatologiczne (). Wystarczy pomyśleć, iż zamiast korzenia normalnego zęba, mamy założoną specjalną śrubkę, na jakiej będzie umieszczony implant.

Stomatolog dobierze implant pod względem rozmiaru i odcienia. Dlatego nie będzie on różnić się niczym nadzwyczajnym od pozostałych zębów. Jedynym mankamentem takiego wyjścia, jest z pewnością dość wysoka cena. Założenie jednego implanta to często koszt kilkuset zł. Jednakże za to posiadamy gwarancję wygody, oraz wysokiej jakości sporządzenia tej niedużej protezy.