Co jeść żeby stracić na wadze raz na zawsze?

Otyłość w obecnych czasach to niezwykle poważny kłopot zdrowotny, z którym w żaden sposób nie potrafimy sobie dać rady. Miejmy na uwadze wszakże, że nadmiernej masy ciała nie powinniśmy rozpatrywać tylko w kontekście wyglądu – niech każdy sobie wygląda jak pragnie, jednak niech też ma świadomość daleko idących następstw swoich poczynań oraz złych nawyków żywieniowych.

Otóż otyłe osoby

otyłość

Autor: FBellon
Źródło: http://www.flickr.com

mają zdecydowanie dużo wyższe ryzyko zachorowania na: chorobę niedokrwienną serca, chorobę zwyrodnieniową stawów, zespół bezdechu nocnego, choroby pęcherzyka żółciowego oraz poniektóre nowotwory (np. jelita grubego). Jak widać, kwestia jest bardziej skomplikowana niż mogłoby się nam wydawać. Ale starczy już tego straszenia! Skoro wiemy, że w przypadku masy ciała im więcej nie musi znaczyć korzystniej, pomyślmy co możemy zrobić aby skutecznie i na stałe stracić bezużyteczne kilogramy.
W sieci i barwnych pismach dla kobiet mnoży się od coraz nowszych propozycji diet cud, jakie mają zapewnić nam utratę nadmiarów kilogramów w mgnieniu oka – najlepiej bez zbędnych wysiłków. Niektóre one mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Najczęstszym powodem przyrastającej masy ciała jest przesadna podaż kalorii – jednym słowem, jemy więcej aniżeli potrzebujemy. Owa nadwyżka odkładana jest tu oraz ówdzie w postaci tłuszczowej tkanki. Każdego dnia najadamy się do syta, ograniczając równocześnie aktywność fizyczną, która przecież umożliwia „spalanie” spałaszowanych kalorii.

Czy istnieje efektywna dieta (wczasy z dietą Ewy Dąbrowskiej) odchudzająca? Jak najbardziej!

patelnia

Autor: Neil Turner
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż ja nie do końca nazwałabym to dietą, acz metodą żywienia – albowiem prawda jest taka, iż jeśli pragniemy stracić kilogramy na stałe, to musimy także na stałe zmienić swe nawyki żywieniowe. I nie pomogą tutaj dwutygodniowe, lub kilkumiesięczne diety, przyrzekające cuda na patyku. Aby uzyskać efektywną oraz długotrwałą stratę masy ciała musimy zmniejszyć spożycie artykułów o dużej gęstości energetycznej na rzecz tych o niskiej gęstości energetycznej. Sprawa wydaje się być oczywista – skoro przyczyną przybywających kilogramów jest nadwyżka dostarczanej energii, zatem skutecznym sposobem odwracającym ten proces na pewno będzie redukcja ilości konsumowanych kalorii. Jedzmy więc wyroby mało kaloryczne (dla przykładu na śniadanie owsianka). Zobacz: zobacz www .
Istotny jest także sposób przygotowania dań. Warzywa pichćmy na parze, zaś do smażenia odpowiednia będzie patelnia grillowa na której smażyć możemy bez użycia tłuszczów. Zobacz koniecznie: petelnie grillowe.