W jaki sposób skutecznie zgubić nadprogramowe kilogramy?

Wiele osób ucieka się do stosowania różnego rodzaju diet, aby walczyć z otyłością. Tymczasem wielu z nich wraca do swojej poprzedniej wagi w niedługim czasie po zakończonej kuracji . W efekcie dochodzi do zaostrzenia diety jak też zastąpienia niektórych posiłków specjalnymi koktajlami dietetycznymi.

Podobny cykl tracenia, a następnie ponownego przybierania na wadze zwany jest powszechnie efektem „jo-jo”. Efekt ten może znacznie utrudnić pozbycie się zbytecznych kilogramów. Jest tak ponieważ każdy cykl tracenia i powtórnego przybierania kilogramów obniża możliwości przemiany materii. W rezultacie większa część osób nie osiąga długofalowego obniżenia masy ciała opierając się wyłącznie o dietę.

Na rynku jest dużo preparatów odchudzających osiągalnych zarówno bez recepty, jak też wydawanych z przepisu lekarza. Mogą one działać na redukcję apetytu, lub też na redukcję ilości tłuszczów przyswajanych przez organizm. Pomimo przystępności wielu znanych preparatów, długotrwałe aplikowanie ich może przynieść nieprzyjemne konsekwencje uboczne, które sprawiają, że prowadzenie dalszego leczenia staje się trudne.

Jeśli sposoby konwencjonalne nie pomogły nam utracić nadprogramowych kilogramów i zapewnić utrzymania właściwej wagi, pozostają jeszcze metody chirurgiczne.

Akcja „Uwaga Nadwaga”

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Według najświeższych badań, chirurgiczne leczenie otyłości (tzw. chirurgia metaboliczna bądź chirurgia bariatryczna) w porównaniu z wcześniej wymienionymi metodami przynosi najlepsze rezultaty w osiągnięciu długotrwałej utraty nadwagi. Trzeba pamiętać, że chirurgia metaboliczna niesie z sobą ryzyko, z tej przyczyny też decyzja o takim leczeniu nie może być podjęta nierozważnie. Co więcej należy pamiętać, iż zabieg chirurgiczny nie jest panaceum samym w sobie. Sukces zależy od zaangażowania a także samodyscypliny pacjenta chcącego zmienić swe nawyki żywieniowe oraz styl życia. Zobacz również informacje o opasce żołądkowej i innych metodach

Od wielu lat opaska żołądkowa jest jedną z najpopularniejszych strategii chirurgicznego leczenia otyłości w Europie. Zabieg (mezoterapia bezigłowa wrocław) ten należy do względnie prostych i odwracalnych. Regulowana opaska żołądkowa zostaje założona w górnej części żołądka. W rezultacie tego zabiegu zostaje uformowany nowy, niewielki zbiornik żołądka, który ograniczy ilość spożywanego pokarmu, co przekłada się na utratę kilogramów.