Jak uzyskać ładny uśmiech? Dentysta spieszy z pomocą.

To nie nowa sytuacja, że w stomatologii stosuje się tworzywa twarde i wytrzymałe niczym diamenty. Mają być łudząco podobne do zębów naturalnych, zapewniać idealną estetykę i muszą być przyjazne dla organizmu człowieka (nie powodować żadnych alergii i nie emitować toksycznych substancji). Takimi tworzywami są przede wszystkim akryl, porcelana i tlenek cyrkonu.

dentysta

Autor: Luis Zafra
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli mamy pewne obiekcje dotyczące naszego uśmiechu i musimy przywrócić mu blask czy nawet wyrównać kształt lub rozjaśnić kolor, dentysta dobry stomatolog legnica może poradzić nam licówki. Licówki porcelanowe nakłada się na zęby zdrowe, ale wymagające poprawy, przykładowo – nierówne albo o zmienionym kolorze. Licówki porcelanowe są cienkimi płytkami stworzonymi – jak sama nazwa wskazuje – z porcelany, o grubości ok. 1/2 milimetra. Przytwierdza się je do zębów najbardziej widocznych przy uśmiechu.

Obecnie stosuje się dwie techniki – ze szlifowaniem i bez szlifowania zębów, zależy co zaleci nam dentysta Wrocław jest miastem, w którym wykonamy ten zabieg prawie w każdym prywatnym gabinecie – jeżeli dentysta (dentysta warszawa ursynów) do tylko w Aurident. Z kolei korony cyrkonowe to uzupełnienie pokrywające całą koronę zęba, montowane po jego usunięciu. Wycina się je przy użyciu komputera z cyrkonowego bloczka, co daje gwarancję ich niesamowitej dokładności i precyzyjnego przylegania. Ich walor jest taki, że korony cyrkonowe są przeznaczone do zastosowania zarówno na zębach przednich, jak i z boku.

Leczenie zębów

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Korona ta nie ma metalowej podbudowy, więc nie daje efektu sinego zabarwienia brzegu dziąsła przyległego do korony. Ząb jest łudząco podobny do naturalnego, nawet światło padające na koronę tego typu załamuje się podobnie. Korony cyrkonowe zdają egzamin – tak, jak licówki – w przypadku zębów przebarwionych, zniszczonych, ale również gdy mamy lukę do uzupełnienia.

Aby zestawić koszty i efekty przyklejenia licówek lub dopasowania koron, warto wpisać w sieci „dentysta Wrocław” i poczytać opinie oraz zapoznać się z cennikami konkretnych klinik albo zakładów prywatnych. Gdy wybierzemy już swojego dentystę, dobrze zdecydować się, by prowadził nasze leczenie i nakładanie licówek czy koron do końca oraz żeby dał nam gwarancję na wykonywane przez siebie usługi.