Terapia światłem najlepszym sposobem na jesienną depresję

Mało kto przepada za jesienią. Za oknami coraz szybciej jest ciemno, a pogoda nie rozpieszcza, toteż coraz rzadziej można liczyć na słońce. Deficyt słońca jest jednym z głównych powodów depresji, która jest częstym problemem tej pory roku. Każdego dnia czujemy się coraz bardziej znużeni, mamy zły nastrój i z trudem podejmujemy się nowych zadań.

depresja

Autor: Hopl.pl
Źródło: Hopl.pl
Przy braku melatoniny doskonałą pomocą jest terapia światłem – więcej informacji. Na czym polega i jakie rezultaty można dzięki niej pozyskać? Terapia terapia uzależnień łódź światłem jest jednym ze szczególnie efektywnych sposobów na radzenie sobie z depresją – zobacz więcej na Sezonowa. Można ją przeprowadzać przy pomocy specjalnej lampy, jaką dostaniemy w ofertach wielu sklepów zajmujących się sprzedażą tego typu asortymentu. Lamp bowiem można używać w domach, nie trzeba chodzić do specjalnych gabinetów, które trudnią się takimi zabiegami. Dzięki posiadaniu swojej lampy będziemy mogli używać jej kiedy tylko będziemy chcieć.

Z jej zalet będą mogli się również cieszyć inni członkowie rodziny. Jaką moc lampy wybrać? Należy kierować się zasadą, iż im większa moc, tym szybsze będą efekty leczenia i starczy pół

depresja

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

godziny jej używania, aby poczuć jej dobre oddziaływanie. Nasz nastrój powinien polepszyć się już po dwóch tygodniach. W jaki sposób przeprowadzić fototerapię? Nie musimy siedzieć pół godz. nie robiąc nic. Możemy w tym czasie zająć się czytaniem gazety czy rozwiązywaniem krzyżówek, by nie odczuwać, iż zmarnotrawiliśmy wartościowe chwile. Fototerapia jest bezpieczna, jednakże jest określona grupa osób, jaka nie może korzystać z jej korzystnego działania. To nade wszystko ludzie borykający się z przypadłościami narządu wzroku i chorzy biorący medykamenty, jakich efektem ubocznym jest zbytnia czułość na światło. Wtedy należy poszukiwać innych sposobów, które pomogą uporać się z dokuczliwymi przejawami depresji.

Depresja jesienna to kłopot wielu osób. Jeżeli ty też się z nim borykasz, teraz już wiesz, iż terapia przy pomocy światła pomoże ci wrócić do żywych oraz na nowo cieszyć się codziennością. Poza terapią światłem warto jest zadbać o swoją dietę, wzbogacając ją w produkty pełne witamin oraz mikroelementów, a zbytnia senność, drażliwość, smutek, apetyt na słodycze lub trudności z koncentracją nie będą nam towarzyszyć.