Jakim metodami można sobie poradzić z nietrzymaniem moczu, przykładowe zalety laserów MonaLisa Touch.

Problemy z nietrzymaniem moczu to przypadłość wielu kobiet, szczególnie w starszym wieku dolegliwości takie znacznie się nasilają. Niestety w wielu przypadkach kobiety pozostają z tym same, bo z różnych powodów nawet ich lekarze o tym się nie dowiadują. Jak pokazują badania statystyczne nawet dwadzieścia pięć procent kobiet na jednym z etapów swojego życia miała do czynienia z tymi problemami, widać więc że skala tego zjawiska jest ogromna.

gabinet medycyny estetycznej

Autor: kaex0r
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego im kobiety są starsze, tym odsetek się zwiększa. Do niedawna jeszcze panowała opinia, że niedużo się da w tej kwestii zrobić, z tego też powodu panie po prostu nic nikomu nie wspominały i zmagały się ze wszystkim samotnie. Jednak ostatnio pojawiła się nowatorska metoda, nie tylko ogromnie skuteczna lecz również nie dająca żadnych skutków ubocznych. W metodzie tej wykorzystuje się nowoczesny laser monalisa touch, za pomocą którego obkurczane są wewnętrzne ścianki narządów rodnych i jednocześnie wzmacniane ujście cewki moczowej oraz mięśnie – . Po wykonaniu zabiegu w zdecydowanej większości przypadków problemy z moczem zostają wyeliminowane. Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem praktycznie nieinwazyjnym i niezwykle bezpiecznym. Nie będzie też wymagał hospitalizacji i znieczulenia, i tak naprawdę od razu wraca się po nim do normalnego funkcjonowania. Panie które się na niego decydują powinny w pierwszej kolejności zrobić wywiad u ginekologa. Jest sporo przeciwwskazań wykluczających jego wykonanie, dlatego też wcześniejsze badanie [test rhd sanco] jest niezbędne.

u lekarza

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wszystko jest dobrze, to można umówić termin wizyty na przeprowadzenie zabiegu. Trwa on kilkanaście minut i absolutnie nie jest bolesny. Lekarz wpuszcza specjalną głowicę do dróg rodnych, a tam na wewnętrzne ścianki zaczyna działać światło lasera. W rezultacie powoduje to zmiany w śluzówce pochwy, jej obkurczenie i wzmocnienie mięśni. Całkowite efekty zabiegu widoczne będą po około miesiącu i trwają przez kolejne dwa lata. Nie ma żadnego problemu, żeby po upływie tego czasu powtórzyć zabieg i na kolejne dwa lata mieć rozwiązane kłopoty z nietrzymaniem moczu (czytaj więcej: zabiegi medycyny estetycznej nietrzymanie moczu).