Czy łączy coś urologa z psychiatrą?

Są momenty, kiedy mówimy: dość!. niełatwo przedstawić je wszystkie, ponieważ nie wystarczyłoby ani czasu, ani miejsca. Niemniej, każdy z nas wyobraża sobie odmiennie różne rzeczy, których nigdy by nie zrobił. Podobnie ma się zagadnienie z wizytą u niektórych specjalistów. Tu akurat przypadki się powtarzają, bo istnieje wszak pewna ograniczona ilość profesji lekarskich. Warto jednakowoż przyjrzeć się pewnej zależności: co łączy urologa z psychiatrą?

Badania loabolatoryjne

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com
Jest grupa, znacząca grupa mężczyzn, którzy na słowo urolog reagują panicznie. Poradnia SELF – (terapia rodzinna wrocław) urologiczna to dla nich miejsce, w którym obnaży się całą ich męskość, napastuje rozdmuchane ego, a co najgorsze uzna się ich za niezdrowych „w tym temacie”… rzecz jasna to idiotyzmy, urolog to wszystko zna i nic go nie zaskoczy, nie musisz więc obawiać się ośmieszenia czy kpin. Bo to tak jakbyś poszedł do lekarza ogólnego i obawiał się przyznać do gorączki, obawiałbyś jednocześnie, że specjalista pocznie się ciebie śmiać. Albo gdybyś wybrał się do poradni alergologicznej trzęsąc się na samą myśl, iż wyjdzie ci jakieś nietypowe schorzenie. Dla alergologa to nic nowego.

pamiętaj, iż urolog to normalny fizyczną, lecz stanem psychicznym, który w pełni wpływa na sprawność w każdej dziedzinie. Podobnie, jak powiada się, iż „w zdrowym ciele zdrowy duch”, identycznie można powiedzieć w drugą stronę, otóż, bez komfortu psychicznego (bez nerwicy, leków, niepokojów) nie ma sprawnego ciała, bo psyche i soma nie potrafią żyć w separacji od siebie, nie potrafią być rozłączni. Dopiero zgodne połączenie tych dwóch sfer przynosi ukojenie i sprawne funkcjonowanie naszego organizmu.

Jeśli chodzi o Polskę to wszędzie odnajdziemy strach przed tymi dwoma medycznymi dziedzinami. Nieważne, czy mowa o Warszawie czy Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku, czy o Zielonej Górze i Koszalinie. Może bierze się to stąd, że są to dziedziny mocno intymne, a my ludzie jesteśmy delikatni i wrażliwi na ich punkcie. W szczególności jeśli chodzi o zabieg wazektomii. Czytaj więcej: link: . To zrozumiałe, lecz powinniśmy wiedzieć, że wizyta u tego typu lekarza to coś zupełnie naturalnego.