Jakie produkty można wprowadzić do swojej kuchni, czyli co obecnie Polacy chętnie kupują

Chyba nikogo nie należy przekonywać, że zdrowa dieta przekłada się w bezpośredni sposób na nasze samopoczucie i zdrowie. Im lepiej jemy, tym lepiej wyglądamy i lepiej się czujemy. W ostatnim czasie w polskich sklepach znaleźć można ogrom dość zdrowych, a równocześnie smacznych produktów, których spożywanie korzystnie wpłynie na naszą kondycję. Co należy dokupować i o czym możemy pamiętać w kwestii żywienia?

ubrania - zbliżenie

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - zbliżenie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Dość popularne są ostatnimi czasy płatki owsiane górskie, z których przyrządzić możemy ciekawą owsiankę. Płatki owsiane górskie możemy gotować zarówno na wodzie, jak i na mleku. Aby owsianka była pyszniejsza, dobrze jest dodać do niej oczywiście rodzynki, suszone jabłka czy odrobinę cynamonu. Z owsianymi płatkami wspaniale komponują się jednak wiórki kokosowe, banany i truskawki. Niezwykle pozytywnie na nasze zdrowie wpływają także rozmaite orzechy – ceneo. Na uwagę bez wątpienia zasługuje nerkowiec, który zawiera mnóstwo witamin i minerałów. Nerkowiec nie kosztuje wprawdzie mało, ale jego wpływ na nasz organizm jest nieoceniony. Wśród orzechów niezwykle godne uwagi są także migdały, orzechy włoskie i naprawdę lubiane przez Polaków orzechy laskowe. Orzechy możemy z powodzeniem dodawać do owsianki, którą przygotujemy ze wspomnianych już owsianych płatków górskich. Ciekawą opcją polskich sklepów jest jaka jest najlepsza yerba mate obecnie też olej rydzowy, który charakteryzuje się nieprawdopodobnie ostrym aromatem oraz smakiem. Olej rydzowy to prawdziwy rarytas na polskim rynku produktów do jedzenia. Przyprawą, która zasługuje na uwagę jest szafran. Jeżeli interesuje nas przyprawa taka jak szafran cena najniższa zapewne będzie przy zamówieniu większej ilości przez sklep internetowy. Cena szafranu kształtuje się na poziomie ok. 15 zł za 0,3g.

Kupując dodatki spożywcze, należy pamiętać, że ich jakość zawsze przekłada się na zdrowie, ale w dużej mierze smak potraw (płatki owsiane górskie). Jeśli zechcemy, by nasze potrawy były zjadane wyśmienicie, nie należy na produktach spożywczych oszczędzać.