Jak można poradzić sobie z niepłodnością, w jaki sposób dbać o zdrowie dziecka w okresie ciąży.

Spora ilość par pomimo usilnych starań nie może doczekać się upragnionego potomstwa. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, tak samo jak wiele jest możliwych rozwiązań. Często problem leży po stronie mężczyzny, albo będzie on miał chorobę wykluczającą możliwość naturalnego zapłodnienia, albo na przykład ma za małą ilość plemników. W takim przypadku pary często decydują się na zapłodnienie in vitro korzystając z nasienia innego mężczyzny, niekiedy po prostu nie ma innej drogi na to, żeby się dziecka doczekać.

kobieta w ciązy podaczas wizyty u specjalisty

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwiązanie tego typu wybierają też coraz częściej samotne kobiety, jakie nie spotkały jeszcze na swojej drodze odpowiedniego kandydata na tatę, a chciałby jednak spełnić się w roli matki. Dla nich dawca nasienia to doskonała opcja, ponieważ nie muszą się zdawać na jakiegoś przypadkowego partnera, a wszystko będzie przeprowadzone zgodnie z najwyższymi standardami medycznymi- dawca spermy. Wiele osób zapewne takie zachowanie będzie oburzało, jednak często będzie ono najlepsze jeśli się weźmie pod uwagę istotne okoliczności.

Jeśli już wymarzony potomek zostanie poczęty, to należy zagwarantować przyszłej mamie doskonałe warunki na to, żeby ciąża przebiegała bezpiecznie. Podstawą jest oczywiście bycie pod kontrolą jakiegoś dobrego ginekologa. Nawet jeśli ciąża będzie przebiegać prawidłowo, to raz na jakiś czas trzeba się zjawić w gabinecie i wykonać pewne badania. Pozwolą one na kontrolę stanu kobiety i dziecka, które w sobie nosi, a dodatkowo na odpowiednio wczesne wykrycie najróżniejszych nieprawidłowości i wad.

Pamiętaj o tym, że można przejrzeć następne interesujące wpisy – należy jedynie na danej stronie kliknąć w zaznaczony link.

kobieta w ciąży

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie przydatne są przy tym badania prenatalne NFZ, jeżeli takie wady zostaną odpowiednio wcześnie wykryte, to albo jeszcze na etapie płodu można je leczyć w jakiś sposób, lub też po urodzeniu dokładnie zaplanować schemat działania (bardzo pomocna strona, dobrze zajrzeć). Niestety w naszym kraju są one bardzo mało popularne, lekarze niechętnie na nie kierują pomimo że zgodnie z przepisami nie powinni ograniczać przyszłym matkom w żaden sposób dostępności. Zdarzają się nawet przypadki, gdy lekarze odmawiają skierowania na takie badania, tak naprawdę nie podając nawet żadnego konkretnego powodu.