Twoje włosy są suche? Powinnaś o nie odpowiednio się troszczyć

Wiele kobiet boryka się z różnego typu problemami z włosami. ”Nie chcę niczego zmienić w moich idealnych włosach, są takie, jak marzyłam” to zdanie, które raczej rzadko jest wypowiedziane. To na pewno nierealne oświadczenie także w przypadku twojej fryzury, ponieważ choćby pierwszy raz patrząc wyglądała doskonale, to za każdym razem znajdzie się pewien szkopuł. Przedstawicielki płci pięknej nie za często stwierdzają, że wszystko jest ok, więc starają się dążyć do tego, aby prezentować się jak najlepiej.

szampon do włosów

Autor: Lord Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Popularnym problemem pań są włosy suche i zniszczone. W jaki sposób dać sobie z nimi radę, aby poprawić ich stan i bez obaw ściągnąć czapkę kiedy nadejdzie wiosna? Niezaprzeczalnie trzeba kupić odpowiednie kosmetyki, np. szampon do suchej skóry głowy. Dzięki substancjom odżywiającym, jakie zawierają niniejsze kosmetyki, nasze włosy dostaną potrzebne, wartościowe składniki. To m.in. jedwab oraz proteiny, które mają nawilżać i odżywiać kosmyki, jak również skórę głowy. Kobiety borykające się z nadmienionymi kłopotami powinny myć głowę jeden raz, używając do tego nie zbyt dużej ilości szamponu – macie jakiś sprawdzony szampon do suchej skóry głowy. Poza szamponami warto też stosować odżywki i zdecydowanie mocniejsze maski, one niejednokrotnie mają momentalne działanie. Oprócz tego ważne jest suszenie włosów, które nie może odbywać się za pomocą suszarki. Jeżeli już musimy wziąć suszarkę, suszmy delikatnie. Ostatnia kwestia to zatroszczenie się o właściwą dietę, jaka musi obfitować w produkty mające nienasycone kwasy tłuszczowe, żelazo, cynk, magnez oraz siarkę. Zatem należy zjadać m.in. ryby, muesli, wątróbkę, pietruszkę, żółty ser, ziarna słonecznika, jak również kaszę gryczaną oraz orzechy.

zadbane włosy

Autor: Tony Trinks
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli twoje włosy również są łamliwe, są matowe i nie możesz ich ułożyć, zapewne masz suche włosy i powinnaś podjąć kroki, dzięki którym polepszyłby się ich stan (więcej na: Świat Leku). Każda kobieta bowiem marzy o pięknej fryzurze przyciągającej męskie spojrzenia, więc już dzisiaj kup właściwe kosmetyki pielęgnacja ciała i zacznij zdrowo jeść, a w mig zauważysz pierwsze rezultaty. Nie zapominaj, fryzura może być twoją rewelacyjną ozdobą, z tej przyczyny dobrze się o nią zatroszczyć oraz cieszyć się pełnym podziwu spojrzeniem swojego chłopaka lub męża, jakie tak uwielbiasz oraz w jakim się zakochałaś.