Jak wyselekcjonować najlepszą szkołę rodzenia?

Wybór należytej szkoły rodzenia spędza spanie z powiek niejednej rodzicielce. Wyselekcjonować prywatną czy bezpłatną, chodzić z współmałżonkiem czy odpowiedniej wziąć ze sobą najlepszą kumpelę.

Od czego rozpocząć poszukiwania?
dziecko

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno najpierw popytaj się znajomych jak też bliskich. Może któraś koleżanka czy kuzynka chodziła już na podobny kurs jak też może Ci polecić konkretną szkołę rodzenia. Jeżeli nie, spróbuj zapytać się swego medyka prowadzącego ciążę bądź poszukaj wiadomości w necie. Dowiedz się, co oferują poszczególne położne w Twej miejscowości, Gdyni, Gdańsku czy Sopocie na swoich stronach www (położna). Odszukasz tam szczegółową ofertę, ewentualny cennik i plan zajęć. Każda rodzicielka jest inna jak też każda ma odmienne oczekiwania. Na zajęcia możemy przybyć z mężem, matką, babunią, przyjaciółką, sąsiadką czy samemu, jeśli nie wymagamy asysty. Namawiam jednakże do zabrania osoby towarzyszącej, zwłaszcza jeżeli stawiamy na rodzinny poród. Wbij w wyszukiwarkę: szkoła (czytaj tutaj szkoła tenisa) rodzenia Trójmiasto aby znaleźć szkołę w swej okolicy.
Kiedy najodpowiedniej chodzić na zajęcia do szkoły rodzenia? (kursy rodzenia) Większość przyszłych rodzicielek zaczyna uczęszczać do szkoły rodzenia pomiędzy 24-27 tygodniem ciąży, bowiem tak zalecają lekarze, ale nie jest to regułą. Jeśli zaczniesz kurs później, nic się nie stanie. Jak wyglądają zajęcia ? Instruktaż trwa dziesięć tygodni. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają plus minus 2 godzin w tym 1,5 godziny teorii oraz pół godziny treningów.

Oczywiście możliwości jest dużo. Każda szkoła rodzenia posiada swój plan zajęć. By znaleźć szkołę rodzenia w swoim mieście poszukuj anonsu szkoła rodzenia Sopot.