W jaki sposób finansować można wyposażenie gabinetów lekarskich, jakie zalety ma leasing medycznych urządzeń.

Współczesna medycyna korzysta z wielu bardzo nowoczesnych sprzętów i urządzeń. Dzięki nim lekarze mogą znacznie skuteczniej kurować swoich pacjentów, przeprowadzać rozmaite diagnozy i zabiegi. Lecz przeważnie sprzęty te sporo kosztują, szczególnie te z najwyższej półki, lecz we współczesnych gabinetach wręcz konieczne go tego, aby leczyć w zgodzie z wysokimi standardami.

Dla większości lekarzy, szczególnie rozpoczynających praktykę zawodową, koszt nawet prostego wyposażenia może przekraczać ich możliwości. Dotyczy to w szczególności przykładowo stomatologów. Co prawda mogą oni ruszyć z jednym fotelem i paroma niezbędnymi akcesoriami, lecz chcąc zapewnić kompleksowy zestaw usług powinni jeszcze posiadać rentgen albo urządzenie do opracowywania kanałów. I okazuje się, że na taki zestaw sprzętu na początek potrzeba będzie kilkadziesiąt tysięcy, co dla zaczynającego działanie dentysty (dentysta 24h Wrocław) jest przeważnie zaporową kwotą. Szczęśliwie są sposoby na to, aby jakiś sposobem sfinansować zakup niezbędnego wyposażenia gabinetu, czy to właśnie otwieranego, czy już działającego.

sprzęt

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z takich sposobów, niezwykle popularnym wśród lekarzy jest leasing sprzętu medycznego. Oferowany jest on przez kilka banków, specjalizujących się właśnie w tym finansowaniu, dając przy tym kilka rozmaitych możliwości. W zależności od charakteru sprzętu i oczekiwań klienta można wybrać albo leasing operacyjny, albo finansowym. Przy pomocy leasingu można finansować kupno urządzeń i sprzętów medycznych całkowicie nowych, ale często też używanych.

Ogromną zaletą leasingu jest prostota i szybkość otrzymywania. Nie trzeba będzie składać jakiejś dużej liczby dokumentów, z reguły banki stosują tutaj procedurę w wersji uproszczonej, ograniczającą do minimum potrzebne formalności. Umowy są rozpatrywane i zawierane bardzo szybko, więc trzeba więc długo czekać na sprzęt, jaki jest potrzebny. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że aktualnie Leasing 0% na urządzenia i sprzęt medyczny to najczęściej wybierana forma finansowania wyposażenia swojego gabinetu.