Leczenie implantologiczne – Sprawdź w poniższym tekście i dobierz najlepszego dentystę.

Jest to najnowocześniejsze oraz najbardziej naturalne podejście w razie ubytku pojedynczego czy paru zębów. Zapewnia całkowity komfort użytkowania, albowiem z sukcesem substytuuje naturalne zęby. Implant – bowiem o nim mowa – to korzeń zrealizowany z tytanu. Korzeń ów stanowi podwalinę do odbudowy zęba. Zachodzi możność wszczepienia tylu implantów, ile brakuje zębów.

Możesz również wykonać parę wszczepów żeby stworzyć wspornik dla mostów. Nawet dwa implanty (implant zębowy wrocław) zapewniają dodatkowe utwierdzenie oraz doskonale stabilizują protezy całkowite. Jednak trzeba pamiętać, iż wybór najodpowiedniejszej dla Państwa metody zawsze ustalany jest po konsultacji z doktorem.

zdrowy uśmiech - zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Implant jest to niewielki tytanowy wkręt sytuowany na stałe w kości żuchwy. Tytan jest metalem doskonale tolerowanym przez ciało człowieka, co powoduje szybkie zintegrowanie się wszczepu z kością, zaś w przebiegu gojenia trwającym parę miesięcy – zrasta się z kością na dobre. Implant to naturalny, stabilny fundament, na jakim możemy wykonać odbudowę protetyczną (koronę, most czy też protezę). Wizyta pierwsza to tak zwana konsultacja implantologiczna w klinice OrtoDentic. Umożliwia ona określenie warunków do implantacji, na przesłance zdjęcia pantomograficznego. Jeśli warunki kostne pacjenta pozwalają na przeprowadzenie zabiegu, wyznaczany jest plan leczenia. Następna wizyta to zabieg wszczepienia. Ten zabieg polega na nawierceniu niedużych otworków w kości jak też wkręceniu tytanowych implantów. Zabieg trwa około jednej godziny oraz jest absolutnie bezbolesny. Trzecia wizyta: odnowa protetyczna. Po okresie gojenia się wszczepu (trwającym od 2 do 6 miesięcy) wykonuje się na nim odnowę protetyczną. Cena jej jest zróżnicowana i zależy od wariantu odbudowy a także użytych surowców.

Wskazania i przeciwwskazania do leczenia implantologicznego: Wszelakie braki zębów możemy uzupełnić używając wszczepy, brak kości nie stanowi przeszkody ponieważ możemy ją odtwarzać. Niezadowalająca higiena jamy ustnej, zła kondycja zdrowotna, zbytnia konsumpcja alkoholu oraz tytoniu, aplikowanie środków odurzających mogą być powodem straty implantów.

W wypadku gdy ocena przedimplantologiczna (sprawdź ) nie pozwala na bezpośrednie wszczepienie implantu przez wzgląd na brak kości, implantacja musi być poprzedzona zabiegiem jej odbudowy. Do tego celu możemy użyć kości własnej albo sztucznej.