Modna pudełkowa dieta – czy faktycznie jest warta zachodu?

Przedsiębiorstwa trudniące się dietetycznym cateringiem wyrastają jak grzyby po deszczu.
Oferują szybki sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i zdrowe odżywianie.

Ale czy z pewnością? Czy faktycznie tak zwana pudełkowa dieta oferująca catering jest najodpowiedniejszym podejściem dla każdego? Korzystanie z cateringu dietetycznego robi się wśród Polaków coraz to bardziej modne. Nic dziwnego – jesteśmy coraz to bardziej czynni oraz mamy coraz mniej czasu na pichcenie. Specjalistyczne firmy oferują gotowe, pięciodaniowe, odpowiednio zbilansowane dzienne menu z dostawą pod wskazany adres. Decydując się na takie wyjście, nie musimy ambarasować się ani o zakupy, ani o planowanie repertuaru. Eliminujemy także czasochłonne przyrządzanie posiłków oraz sprzątanie (czytaj tutaj środki do sprzątania domu) kuchni. Można za to każdego dnia cieszyć się ubogaconym menu i być pewni, iż nie zjemy więcej aniżeli potrzebujemy. Często również można wyszczupleć.
lifestraw

Źródło: http://aqua-life.net.pl/
Najbardziej popularne są tzw. diety pudełkowe o obniżonej kaloryczności. Na rynku dostępnych jest jednak wiele ich rodzajów – między innymi o podniesionej zawartości białka dla osób aktywnych czy też o niewysokim indeksie glikemicznym dla diabetyków. Stosowne dla siebie potrawy znajdą też wegetarianie bądź osoby na diecie bezglutenowej. W ofercie przedsiębiorstw cateringowych znaleźć możesz nawet „dietę na ładną cerę”.

Warto pamiętać, że codzienna dieta każdego z nas winna nie tylko brać w rachubę zapotrzebowanie energetyczne, lecz także nasz stan zdrowia oraz kondycję fizyczną. Niestarannie dobrana dieta może uczynić organizmowi więcej krzywdy aniżeli pożytku.