Farmaceutyki jako wybawienie

Nie ma leków neutralnych dla zdrowia. Leki mają możliwość być pomocą, lecz zdołają też zagrażać życiu. Chociaż leki na receptę są więcej groźne, to doktor rozstrzyga o dawce i można mu zaufać.

Lekarstwa bez recepty są łatwo dostępne i wielu osobom wydaje się że wolno je jeść jak słodycze. Częstokroć sięgamy po nie bez zastanowienia. Nic osobliwego, że potem dochodzi do powikłań z powodu nadużycia. Nie oznacza to jednak, że mamy się ich wystrzegać, zażywajmy je zachowując zdrowy rozsądek. Nie ma mieszanek na tyle inteligentnych, które działałyby selektywnie.
(ogólnie o lekach)

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy wiodą prym w rankingu światowym jeżeli chodzi o przyjmowane leków uśmierzających ból. Panie wykorzystują leki przeciwbólowe dwukrotnie częściej aniżeli mężczyźni. Dotyczy to zarówno farmaceutyków oferowanych bez recepty jak i przepisywanych przez lekarza.
Specyfiki uśmierzające ból są sporządzane w przeróżnych postaciach. Od tego między innymi zależy okres, po jakim zaczynają działać. Iniekcje działają najszybciej, bo niezależnie od tego, czy są podane domięśniowo, czy dożylnie, prędko wiążą się z krwią. W zależności od rodzaju farmaceutyku zdołają zmniejszać reakcje psychomotoryczne na parę, bądź kilkanaście godzin.
Czopki doodbytnicze aplikuje się je, gdy zależy nam na odciążeniu przewodu pokarmowego, szczególnie żołądka. Substancja aktywna trafia przez otoczkę śluzową jelita, łączy się z krwią i rozchodzi się po całym ciele. Tabletki musujące działają w krótkim czasie po zażyciu, bo substancja lecznicza w płynie ekspresowo przedostaje się do krwi i razem z nią dociera do systemu nerwowego. Na oddziaływanie pastylek doustnych czeka się dość długo.
Specyfiki w postaci syropów na ogół podaje się dzieciom.

Odpowiada Ci taki artykuł? To ekstra, sprawdź stronę Polskie kosmetyki organiczne pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Są jeszcze plastry, które używa się przy dotkliwych, względnie przewlekłych bólach, w schorzeniach nowotworowych. Zasada ich działania jest prosta i równocześnie inteligentna.

Substancja aktywna wchłania się pomału przez skórę do naczyń włosowatych, skąd przenika do krwiobiegu w porcji najmniejszej z niezbędnych do zniesienia bólu. Komórki skóry ochraniają organizm przed przedostaniem się w tym samym czasie nazbyt dużej wielkości substancji czynnej.