Kilka ważnych informacji o zaćmie, używane obecnie techniki jej leczenia

Wzrok to dla każdego człowieka główny narząd zmysłu, jakim można odbierać świat. Jednak upływające lata lat, postępujące schorzenia i brak troski o oczy powodują, że u wielu osób zaczynają się pojawiać problemy z ostrością widzenia.

Autor: StaR DusT
Jeśli się ich nie leczy mogą doprowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku, z tego też powodu każdy powinien systematycznie sprawdzać swoje oczy u specjalisty, a w razie potrzeby zająć się skutecznym leczeniem.

Jedną z najczęściej pojawiających się chorób wzroku, dotykająca szczególnie osoby w starszych latach, jest zaćma. Jest to choroba przewlekła, niekiedy rozwijająca się przez długie lata, i na początku nie dająca żadnych objawów. W pewnym momencie zaczyna się pojawiać zmniejszenie ostrości widzenia, które jest wynikiem zmętnienia oka, wówczas bez żadnego problemu może być już dobrze zdiagnozowana o okulisty. W praktyce zaćmie nie można zapobiegać, choć jest sporo czynników które zwiększają ryzyko na jej powstanie, i u każdego chorego będzie przebiegała inaczej. Na szczęście obecna medycyna (dermamed) bardzo dobrze daje sobie radę z leczeniem tego schorzenia, więc taka diagnoza nie oznacza, że przez resztę życia nic się nie będzie widziało.

Jeśli tylko będą takie możliwości, to najlepiej zrobić porządek z zaćmą tak szybko, jak się da. Sam zabieg nie jest skomplikowany i można go wykonywać na każdym etapie choroby. Nie ma też żadnego ograniczenia co do wieku pacjenta – operacja zaćmy Warszawa – oferta zabiegu w Optegra, wykonywana być może zarówno u małego dziecka, jak i dziewięćdziesięciolatka. Obecnie używa się techniki polegającej na usunięciu przy pomocy ultradźwięków lub wypłukiwania uszkodzonej soczewki i wstawieniu nowej. Soczewki są bardzo dobrze tolerowane przez organizm, powikłania zdarzają się bardzo rzadko i z reguły są one rezultatem zaniedbań ze strony pacjenta. Po operacji trzeba przez pewien czas bardzo uważać, aby wszystko dobrze się zagoiło. Trzeba unikać noszenia ciężkich przedmiotów, regularnie przemywać oko zaleconymi preparatami, a także ograniczyć niektóre sporty. Jeśli wszystko przyjmie się jak należy, to już po kilkunastu tygodniach można powrócić do starego stylu życia.