Chcesz mieć piękne włosy? Postaw na dobre kosmetyki

Przedstawicielki płci pięknej, które matka natura obdarzyła cienkimi włosami borykają się z wieloma trudnościami z ich odbywającą się codziennie pielęgnacją. Takie włosy są niezwykle miękkie, niezwykle łatwo ulegają uszkodzeniom, ciężko z ich ułożyć fryzurę, która od rana do wieczora będzie prezentowała się równie pięknie, jak zaraz po ułożeniu.

W przypadku włosów tego rodzaju istotną rolę pełni doskonałe strzyżenie i właściwe kosmetyki do pielęgnacji.
piekne włosy

Autor: Stacie DaPonte
Źródło: http://www.flickr.com
Kosmetyki do włosów cienkich nie mogą być kupowane przypadkowo. Włosy o cienkiej strukturze wymagają łagodnych środków myjących, które nie będą podrażniały skóry. Kupując szampon i odżywkę, a więc elementarne kosmetyki do włosów cienkich, trzeba zdecydować się na produkty, w których składzie nie ma olejków i wosków. Obciążają one zbytnio włosy, w efekcie czego wyglądają one jakby nie były myte od bardzo dawno. Cienkie włosy wymagają częstszego mycia, myjąc je nie wolno stosować jednak dużej ilości szamponu. Umyte włosy spłukać trzeba wodą o dość niskiej temperaturze. Przez to łuski włosa się zamkną. Z kolei odżywki nie należy nakładać na całe włosy, a jedynie na ich końcówki. Wybierając kosmetyki do loków, sięgać powinno się także po te specjalnie przeznaczone do włosów cienkich – dobre kosmetyki do włosów kręconych. W tej grupie produktów z pewnością nie znajdą się żele.

Czy spodobał Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to zobacz poza tym szczegóły w serwisie młotki brukarskie, gdyż one też mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

W sklepach powinno się szukać pianek, które sprawiają, że włosy wyglądają tak, jakby było ich więcej. Ułożoną fryzurę można utrwalić odpowiednio dobranym lakierem, czyli stosunkowo delikatnym, gdyż tylko taki zbytnio nie obciąży fryzury FLK Sp. z o.o. – polecana strona . W przypadku włosów cienkich nie powinny być stosowane kosmetyki o działaniu nabłyszczającym. Kosmetyki do loków muszą być wytwarzane przez znane i stojące na najwyższym poziomie firmy.

kosmetyki do loków

Autor: iStockphoto
Źródło: iStockphoto
Kondycję cienkich włosów bez wątpienia poprawi dobrze zbilansowana dieta. Tego rodzaju włosy wymagają mnóstwa składników odżywczych, dieta powinna więc być urozmaicona, obejmować musi warzywa i owoce. Koniecznie trzeba wprowadzić do Diety produkty bogate w kwasy omega- 3 (morskie ryby). Na talerzu nie może brakować także brokułów i szpinaku, które są niezbędne do produkcji sebum.
W okresie wiosennym powinno się sięgnąć po znajdujące się w aptekach specyfiki wielowitaminowe. Na wygląd włosów wyjątkowo niekorzystnie wpływa stres. Dobrze jest więc opanować techniki relaksacyjne, które ograniczą skutki stresu.