Chcesz zapewnić starej osobie odpowiednią opiekę? Oto parę różnych możliwości.

Nie da się ukryć, że w współczesnych czasach opieka nad osobami starszymi przysparza coraz więcej problemów. Jeszcze jakiś czas temu istniała tradycja życia w sporych wielopokoleniowych rodzinach – wtedy osoby niedołężne nie były takim kłopotem, bo w tak dużej rodzinie praktycznie zawsze znalazł się ktoś, kto był w stanie zajmować się takimi ludźmi.

Omlet z ziołami i sosem musztardowo-paprykowym

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
sklep internetowy

Autor: Murat Ertürk
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie jednak nie ma już tego typu tradycji – coraz częściej mieszkamy w niewielkich rodzinach, a mało kto współcześnie ma czas na to, aby móc całkowicie poświęcić się opiece nad niedołężnymi osobami. Praktycznie każdy z nas stale pracuje i oczywiście niewiele ludzi może pozwolić sobie na porzucenie pracy po to, aby kim się stale opiekować. Wyjść z tego rodzaju sytuacji jest parę – a na które z nich Ty się zdecydujesz?
pejzaż - zdrowie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie najbardziej popularne są dwie alternatywy – opieka domowa albo oddanie starszej osoby do domu starców holisticcare.pl/uslugi-opiekuncze . Druga z tych propozycji jest oczywiście mniej popularna w naszym państwie – o ile w krajach zachodnich niejednokrotnie tego rodzaju rozwiązanie jest bardzo popularne i właściwie wszystkie starsze osoby ciągle mieszkają w domach spokojnej starości, o tyle w Polsce wciąż nie jest to zbyt popularne rozwiązanie. Zwykle wiele osób uważa, że ci, którzy wysyłają starsze osoby do domów spokojnej starości, są niezwykle niewdzięczne i zazwyczaj spotykają się z potępieniem. Równocześnie dużą popularnością cieszy się opieka pielęgniarska w domu pacjenta – jeżeli zdecydujesz się na zatrudnienie pielęgniarki, na pewno będziesz zadowolony z takiej decyzji. Zwykle koszt tego typu opieki nie jest bynajmniej wyższy od umieszczenia starszej osoby w domu spokojnej starości, a równocześnie takie rozwiązanie ma bez wątpliwości więcej zalet. Dodatkowo jeśli ma się odpowiednio niskie dochody, można liczyć na dopłatę do wynagrodzenia pielęgniarki albo całkowite opłacenie tych kosztów przez opiekę społeczną. Na dodatek opieka (czytaj więcej dom opieki dla seniorów) domowa ma tę niezaprzeczalną zaletę, że chora osoba ciągle jest w domu – dzięki temu mamy z nią ciągły kontakt i można spędzać z nią czas gdy wróci się z pracy. To zdecydowanie ogromna zaleta w porównaniu z domami spokojnej starości, do których trzeba specjalnie dojeżdżać w godzinach odwiedzin.

Opieka pielęgniarska w domu pacjenta zdecydowanie nie stwarza takich problemów.
Możliwości wyjścia z tego rodzaju sytuacji są właściwie tylko dwie – dom spokojnej starości lub opieka pielęgniarska w domu holisticcare.pl/uslugi-pielegniarskie . Niezależnie jednak od tego, na co się zdecydujesz, trzeba pamiętać, żeby poświęcać starszej osobie dużo uwagi.