W jaki sposób postępować z nadpobudliwym dzieciakiem – parę interesujących wskazówek

Przyczyny zespołu nadpobudliwości psychoruchowej bywają skomplikowane. Na pojawienie się oznak ADHD posiadają wpływ predyspozycje genetyczne, a również wystąpienie charakterystycznych elementów zewnętrznych. Nie zostały zaplanowane takie formy kuracji, które prowadziłyby do zupełnego wyleczenia ADHD.

psychoterapia

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Większość dzieci potrzebuje terapii psychologicznej i wsparcia w życiu z tą chorobą. Wszelakie wpływania terapeutyczne, w tym farmakologiczne, mają szansę prowadzić wyłącznie do obniżenia intensywności oznak nadpobudliwości. Dlatego mówi się właściwie o opiece nad dzieckiem, bądź pomocy dziecku z zespołem hiperkinetycznym i jego rodzinie, aniżeli o terapii samego ADHD.

Oddziaływania terapeutyczne mogą się prócz tego koncentrować na leczeniu zaburzeń współwystępujących. Wsparcie osobie z ADHD to nie wyłącznie terapia (biorezonans magnetyczny) psychologiczna. To przede wszystkim stała praca z dzieckiem, którą w domu pełnią rodziciele, a w szkole – pedagodzy.

Więcej na ten temat: terapia psychologiczna Warszawa

Maluch z zespołem ADHD powinno przede wszystkim być pod pieczą lekarza psychiatry. W oddziale terapeutycznym winni się również znaleźć psycholog, oraz pedagog. Dzieciaki z ADHD potrzebują wszechstronnego leczenia. Istotne jest, żeby wiedzieć, jak ogromną funkcję grają nauczyciele, oraz familia dziecka. Odpowiednie przeszkolenie osób z otoczenia dziecka może w niezwykle dużym zakresie pomóc w stworzeniu dla niego warunków, w jakich swobodniej mu będzie żyć, a w rezultacie zmniejszyć ilość, oraz nasilenie symptomów. Istotne jest także, aby zachowany był

psychoterapia

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com

trwały kontakt pomiędzy zespołem terapeutycznym a rodzicami dziecka i jego pedagogami. Kuracja ADHD jest wielokierunkowa.

Mówiąc o strategiach leczenia ADHD, trzeba przede wszystkim podkreślić, że kuracja nie jest prosta. Z reguły trwa parę lat i angażuje wiele osób. Trzeba zdać sobie z tego sprawę już na samym początku, ażeby wyrobić sobie właściwe nastawienie, a później wykazać się cierpliwością w dążeniu do celu, którym jest zmniejszenie objawów choroby i poprawa komfortu życia dziecka. Kuracja ADHD włącza procedury farmakologiczne i psychoterapeutyczne.

Poczytaj też: zajęcia dla seniorów Warszawa