Lekarstwa oraz suplementy na zdrowie

Szorstka i często swędząca skóra w czasie jesienno-zimowym, to strapienie dla wielu osób. Zobacz, w jaki sposób możemy pomóc przesuszonemu ciału. Sezon zimowy może być autentycznym koszmarem dla skóry. Obniżona wilgotność powietrza powoduje, że skóra staje się sucha oraz często pojawia się świerzbienie, które mocno może uprzykrzać nam życie.

Dlatego właśnie w tym czasie skóra potrzebuje szczególnej ochrony, należytej dawki pielęgnacji. Zobacz, w jaki sposób możemy pomóc suchej skórze!

leki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Kieruj uwagę na środki myjące. W okresie grzewczym używaj tylko tych, które zwilżają cerę. Zaprzestań stosowania dawnych kosmetyków, zastąp je tymi określanymi jako hypoalergiczne. Zrezygnuj z płynów do kąpieli, owe niezmiernie wysuszają skórę. Zamiast tego, do wody możesz dodać kilka kropli oliwy z oliwek bądź oliwki dla dzidziusiów. Sucha skóra nie kocha zbyt ciepłej wody. Zrezygnuj zatem z gorących kąpieli a także natrysków. Woda powinna mieć temperaturę przeciętną, nie przewyższającą 35 st. C. Wykorzystuj balsamy nawilżające po każdym myciu. Najlepsze będą te przeznaczone do skóry suchej albo emulsje dla bobasów. Warto kierować uwagę na skład kosmetyków oraz dobierać te, które zawierają substancje podtrzymujące wilgoć, przykładowo mocznik, gliceryna. Balsamy i kremy najlepiej nakładać na nieznacznie wilgotną skórę, dzięki czemu większa ilość wilgoci pozostanie w naskórku.

Skóry nie należy pocierać ręcznikiem, a wyłącznie ostrożnie osuszać przykładając ręcznik do skóry miejsce przy miejscu. Nie bagatelizuj świądu skóry. Swędząca skóra może być symptomem poważnych schorzeń, jak np. choroby endokrynologiczne.

żel

Źródło: pixabay.com

O ile cierpisz na egzemę lub łuszczycę przyda ci się Mediderm emulsja do kąpieli.

Jeśli interesują Cię zaprezentowane treści, to wejdź w widoczny link. Tam znajduje się dostęp ekstra (https://boxyszczescia.pl/) do bardziej szczegółowych wiadomości powiązanych z tym tematem.

Jest to emulsja do kąpieli wskazana dla osób chorych na łuszczycę, egzemę i atopowe zapalenie skóry. Mediderm bath na długo natłuszcza zmniejszając naprężenie a także nadmierne złuszczanie się skóry. Regeneruje naturalny płaszcz lipidowy przez co zapobiega utracie wody oraz polepsza nawilżenie nawet w najgłębszych powłokach skóry, minimalizując świąd. Mediderm emulsja do kąpieli nie zawiera substancji zapachowych i barwników. Więcej informacji: zobacz tu. Po ablucji zastosuj Linomag maść. Wskazana jest ona jednostkom cierpiącym na schorzenia skóry, zbytnią suchość skóry, wyprzenia, łuszczyca. Możesz stosować do codziennej pielęgnacji skóry dzidziusiów.