Nie bójmy się pobytu u dentysty

Jednych przeraża, drudzy nie rozumieją, jak można z takiego czegoś robić taki grozę. Jednym kojarzy się naturalnie, ot, normalny doktor, drudzy z przerażeniem przypominają traumatyczne wizyty, mękę i specyficzny smród, który wypełnia cały gabinet… wszak stomatolog wykonuje tylko własną pracę, choć często się pewnie namyśla czy jest na pewno tylko dentystą czy może tez psychologiem uspokajającym swoich pacjentów.

mało znaczące czy odnajdziesz informację: stomatolog Warszawa czy stomatolog (zobacz kraków klinika stomatologiczna) Kozia Wolka – w jednym, jak i drugim miejscu pewne cechy mają wpływ na wiele pacjentów.

A oto one…

dentysta

Autor: AF GlobalStrike
Źródło: http://www.flickr.com

przypuszczam, że wielu znawców tematu się zgodzi – obsługa klienta, komfort i specyficzna subtelność to w kunszcie stomatologicznej coś oczywistego. Obsługa, gdyż od samych drzwi musi być przyjemnie, nie powinno być jak w domu strachu. Po prostu nie wkraczamy się nagle do nieprzyjacielskiego wymiaru, gdzie grasuje brutal z wiertłem podobnym do wiertarki, lecz miły pan tudzież pani ubrani w jasny kitel…

luz psychiczny to coś na kształt omówionej obsługi klienta, ale zawiera się w tym temacie coś więcej. parę niewidocznych czynników, jak podejście stomatologa do zagadnienia, czyli do zęba. Czy oferuje mu wygodne odwiedziny czy raczej przygotowuje się na wyważanie drzwi. Każdy pacjent wrażliwy na tym punkcie, na dowolny szum i wątpliwość osobnika w jasnym kitlu, ujrzy to w jego oczach. taką złowieszczą iskrę, która zwiastuje burzę. Nie rokuje to nic przyjemnego, ponieważ spanikowany pacjent to poważniejsza praca (idź do artykułu).

A jak o subtelności mowa to jest ona charakterystyczna. Dlaczego? Bo wielu stomatologów widząc, że mają na fotelu spanikowanego klienta pomalutku idokładnie opisuje, co teraz, że to moment i nic nie będzie bolało. Pacjent uspokojony tą narracją i sytuacja pod kontrolą, najważniejsze, że pacjent czuje się bezpieczniejszy. Jest to typ wyczucia, którzy pojmą wszyscy, w zwłaszcza ci, co kiedykolwiek obawiali się wizyty, a którzy trafili na takiego ludzkiego stomatologa, umiejącego przeprowadzić ich przez ten „horror”.

dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

dobrze, ale jeszcze jeden drobiazg, istotny i warto podjęcia tego akapitu, ma niemałe znaczenie. Nie chodzi już o cechy dentysty, jego podejścia do osoby, zdolności, nie, źródło tego kwestii lokuje się na typowo estetycznym biegunie – mowa o wyglądzie gabinetu. Są, co prawda, ludzie, którym to obojętne, nie są bowiem podatni tego typu doznania. Interesuje ich tylko zabieg, nie zwracają uwagi na otoczenie. Istnieje jednakowoż typ klienta (i to wcale nie tylko kobiety), dla któregona równi niezbędną stroną całej wizyty jest to w jakim odbędzie się to miejscu. Czy będzie to miejsce kaźni czy miły gabinet. Czy jego wygląd będzie nowy czy może nawiązywał będzie do poprzedniego porządku politycznego. I tak dalej.

Ta banalna, na pozór zależność między tymi czynnikami z równą mocą wpływa na nasze samopoczucie, jak sam zabieg. Warto o tym wiedzieć. Warto też wiedzieć, że niezależnie od miejsca, czy przyjmuje nas dentysta warszawa, czy w malutkiej mieścinie – wszystkie te kwestie mogą przybrać niespodziewany wymiar, tzn. w zapadłej dziurze może być nowocześnie, a większym mieście wręcz odwrotnie.