Dobre strony białej herbaty: jakie zmiany niesie za sobą jej picie?

Biała herbata jest bardzo zdrowa i dodatkowo najmniej przetworzona w porównaniu z innymi rodzajami herbat. Jej wyprodukowanie jest niezwykle unikalnym procesem, dlatego też jest również najbardziej kosztowną z herbat. Cena jest adekwatna do jakości, a mnóstwo dobrych właściwości wpływa niezwykle dobrze na nasze samopoczucie. Przez swoiste właściwości biała herbata jest rozpowszechniona nie tylko jako napar, lecz także wytwarza się na jej bazie kosmetyki.

sklep z białą herbatą

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Proces wytwarzania białej herbaty jest skomplikowany. To właśnie on sprawia, że herbata ma biały kolor. Krzewy herbaty chronione są przed słońcem, aby nie powstał chlorofil, przez który listki są zielone. Kiedy nie wytwarza się chlorofil, listki ulegają więdnięciu. Następnie należy je zebrać i wysuszyć. Biała herbata zawiera bardzo dużo witamina C. Z jej pomocą podnosi odporność. Działa także przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Chroni nas więc przed przeziębieniami i innymi chorobami, które mogą wyłączyć nas z normalnego funkcjonowania. Niezwykle ważne jest to, że biała herbata w przeciwieństwie do zielonej i czerwonej nie jest cierpka. W zamian mocno orzeźwia i działa pobudzająco, podobnie do kawy, jednak bardziej zdrowo.

Biała herbata jest doskonała także podczas nauki lub pracy, gdyż wspomaga koncentrację. Napój ten ma w sobie przeciwutleniacze – dlatego też spożywanie go opóźnia procesy starzenia. W dodatku nawilża, co sprawia, że jest bardzo dobrym składnikiem kosmetyków nawilżających. Biała herbata to również tarcza ochronna dla naszego serca (kontynuuj ten wątek), ponieważ obniża ciśnienie krwi, zły cholesterol oraz usprawnia krążenie krwi. Potwierdzone jest, że osoby, które piją regularnie omawianą herbatę są słabiej narażeni na choroby serca, m.in. na zawał. Biała herbata zalecana jest osobom zmagającym się z zapaleniem stawów i osteoporozą, bowiem wzmacnia kości. Nie można zapominać, że biała herbata przeciwdziała zmianom nowotworowym.

Zobacz następne podobne niezwykle użyteczne źródło informacji na opisywany problem – kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej w serwisie ochrona przed promieniowaniem rtg.

herbata

Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Biała herbata jest wspaniała. Zawiera tak wiele cech zdrowotnych, że naprawdę niełatwo wymienić wszystkie. Z pewnością warto spożywać ten napój. Choć cena nie jest niska, dużym plusem jest możliwość zaparzania jej trzykrotnie! Najkorzystniej jest pić od 2-4 filiżanek dziennie. Jedną łyżeczkę zalewa ok. 80-stopniową wodą i trzyma przez 5 do 10 minut. Biała herbata bądź rooibos to sposób na zdrowie – herbata rooibos sklep, warto zainwestować w kupno tego napoju. Przeciwdziała i leczy, a jej właściwości są nieocenione. Dzięki niej poprawi się nie tylko nasza skóra, lecz także kości, zdrowie i koncentracja. To wspaniałe ile może zrobić jeden napój – wykorzystajmy to.