Do czego stosowany jest laser w gabinetach okulistycznych?

Laser w medycynie wykorzystuje się w wielu sferach, zaczynając od medycyny estetycznej poprzez chirurgię jak też okulistykę. Zaletą lasera jest znaczna precyzja oraz minimalizacja krwawień. Laserowa korekcja chorób oczu stosowana jest od paręnastu lat jako trwała metoda pozwalająca na wyeliminowanie niezbędności noszenia binokli czy soczewek kontaktowych (trwała korekta oczu).

badania okulistyczne

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Skorzystało z niej już z sukcesem paręnaście milionów pacjentów na całym świecie. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm jak też kombinacje tych skaz koryguje wiązka lasera. Reguła jego działania oparta jest na spożytkowaniu zjawiska fotoablacji, które polega na likwidowaniu kolejnych warstw rogówki o grubości 0,5-1 mikrona. Laserowa korekta wzroku jest to precyzyjne wymodelowanie układu rogówki oczu w ten sposób, żeby wpadające do oka promienie świetlne były skupiane na siatkówce i tworzyły wyrazisty obraz. Parametry wiązki światła laserowego programowane są indywidualnie dla każdego oka w oparciu o dane nagromadzone w trakcie badań kwalifikacyjnych chorego. Leczenie krótkowzroczności polega na spłaszczeniu, zaś leczenie nadwzroczności na uwypukleniu centralnej części nawierzchni rogówki.

Wskazania do laserowej korekty wzroku

Laserowa korekta wzroku umożliwia pełne funkcjonowanie w każdych warunkach, w tym nocą, sprawdź korzyści: poleca Optegra. Jest to sposób poprawiania defektów oczu w szczególności zalecana osobom aktywnym, ćwiczącym sporty (zajęcia pilates Wrocław) ekstramalne (nurkowanie, jazda na rowerze, itd) oraz osobom, których wada wzroku uniemożliwia praktykowanie zawodów wymagających niezłego widzenia, na przykład policjantów, lotników.

To także dobry sposób na osiągnięcie dobrego widzenia bez konieczności wkładania binokli i/lub szkieł kontaktowych dla kobiet, np. trudniących się modelingiem albo stewardess. Laserowa korekta wzroku przeznaczona jest dla osób, które: ukończyły 21 lat i nie chcą bądź nie mogą nosić okularów oraz/bądź soczewek kontaktowych, ze stabilną wadą, czyli nie zmieniały siły okularów ani szkieł kontaktowych przez ostatni rok, mających wadę wzroku w obrębie od +6 do -9 dioptrii sferycznych lub do 6 dioptrii astygmatyzmu, w dobrym stanie ogólnym zdrowia.