Rozstanie to nie jest najlepsze rozwiązanie. W większości przypadków warto walczyć o swój związek i zdecydować się na profesjonalną terapię u psychologa

Szacunki mówią, że ponad jedną trzecią zawartych małżeństw kończy rozwód. Niestety od wielu lat w tej materii możemy zauważyć tendencję wzrostową, a ludzie coraz częściej decydują się na ostateczne rozstanie zamiast walczyć o swój związek. Naturalnie zdarzają się sytuacje, w których nie ma najmniejszych szans na uratowanie małżeństwa, ale wiele rodzin mogłoby pokonać kryzys, gdyby małżonkowie podjęli właściwe kroki. Jedną z najlepszych metod pracy nad związkiem jest terapia małżeńska. Jeszcze kilka lat temu ten rodzaj terapii uważany był za coś wydumanego, zbytecznego, dziś na szczęście coraz więcej osób przekonuje się o jej skuteczności.

terapia małżeńska

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem terapii małżeńskiej jest przede wszystkim wykrycie problemów, które z każdym dniem przybierają na sile, niszcząc fundamenty związku i negatywnie oddziałując na codzienność małżonków (terapia małżeńska). Terapia powinna także ulepszyć sposób komunikacji między kobietą a mężczyzną oraz wskazać im, co mają wspólnego, jak rozwijała się ich relacja i jak pracować nad nią w przyszłości, by zapewniała im poczucie bezpieczeństwa i dawała satysfakcję. Co ciekawe terapia małżeńska jest świetną opcją nie tylko dla par, które przeżywają kryzysy i potrzebują do tego profesjonalnej pomocy, ale też dla ludzi troszczących o swój związek i budować z drugą osobą jeszcze większą bliskość.

Terapia małżeńska zwykle zamyka się w kilkunastu spotkaniach. Jej długość zależy od rodzaju problemów, które chcą pokonać małżonkowie. Rolą terapeuty jest wskazanie im możliwości ich rozwiązania bez krytykowania zachowania czy decyzji partnerów. Decydując się na wzięcie udziału w tego typu terapii, nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwego gabinetu. Jeśli chcemy, by podjął się tego doświadczony psycholog Warszawa i inne miasta mają nam co zaoferować – potrzebny mi psycholog A. Ślebioda – (psychoterapia sopot) w Warszawie.