Z jakich powodów warto leczyć zęby jak tylko będą się w nich pojawiały niewielkie ubytki.

Strach przed dentystą u niejednej osoby może być tak mocny, że trudno je namówić na wizytę. Czasami dopiero dotkliwy ból zęba ma wpływ na decyzję, że jednak trzeba będzie zasiąść na fotelu.

Kręgosłup lubi pływać!

Autor: Trady S.A.
Źródło: Trady S.A.
Ale taki stan z reguły wiąże się z potrzebą długiego i kosztownego leczenia, najczęściej z wypełnieniem kanałów, a czasem nawet usunięciem zęba. Dlatego też nie warto dopuszczać do takich sytuacji i co najmniej raz na rok pojawiać się na dokładnym przeglądzie. Jaki, co należy podkreślić, nic nie boli, ponieważ stomatolog wołomin jedynie sprawdzi stan zębów (zobacz piaskowanie i usuwanie kamienia cena kraków) i poinformuje, co by trzeba było wyleczyć. Z reguły takie kontrolne przeglądy również są bezpłatne, pozostaje więc tylko się zebrać, zarezerwować termin i bez obaw zasiąść na fotelu dentystycznym.
zdrowie - marina

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Przeglądy mają o tyle znaczenie, że w czasie nich będzie można znaleźć wszystkie nowe miejsca z próchnicą i odpowiednio szybko na to zareagować. Leczenie małych dziurek jest i tanie i bezbolesne. Przeważnie wystarcza do tego jedna wizyta, na jakiej zostaje założona plomba, a tak zabezpieczony ząb raczej się nie będzie psuł. Zostawienie małej dziurki na nieco dłużej spowodować może szybsze jej powiększanie się, a jeśli wystąpi już ból, to wówczas przygotować się trzeba na większe koszty.

O ile sama plomba przeciętnie kosztuje około stu-stu pięćdziesięciu złotych, to leczenie kanałowe przy tylnych zębach kosztować może nawet tysiąc. Nie mówiąc już o bólu, który w prawie każdym przypadku towarzyszy bardziej popsutym zębom.