Otrzymanie niezbędnej pomocy dla osoby uzależnionej nie tylko od alkoholu

Kwestia najróżniejszych uzależnień od lat tyczy się tysięcy ludzi. Ich liczba z roku na rok rośnie. Alkoholizm nie jest typem problemu, który zarezerwowany jest do osób uznawanych za „margines” społeczny.

styl

Autor: Seluryar
Źródło: http://www.flickr.com

Paradoksalnie pośród uzależnionych coraz powszechniej znajdują się ludzie młodzi, z pełnym wykształceniem, dobrą pracą oraz ponadprzeciętnymi zarobkami. Ośrodek leczenia uzależnień to typ placówki, coraz częstszej w przestrzeni krajowej. Statystyki stwierdzają, że odsetek uzależnionych oraz nadużywających alkoholu, zwiększa się, w efekcie ośrodek leczenia uzależnień jest miejscem zwyczajnie potrzebnym. Uzależnienie od alkoholu jest ciągle problemem nadrzędnym – z racji, że alkohol jest ogólnodostępny. Rządowe inicjatywy pomocowe dla uzależnionych odnoszą wymierny skutek. Przeważnie trzeba chorego – bo tym jest właśnie osoba uzależniona od alkoholu wręcz zmusić do skorzystania z pomocy, ponieważ w trakcie długotrwałego wrośnięcia w uzależnienie każda próba pomocy będzie odbierana jako personalny atak. Ośrodek prywatne ośrodki leczenia depresji i nerwic leczenia uzależnień nierzadko jest spychany na margines w swoim działaniu, gdyż ludzie wstydzą się o pomoc poprosić – jest to błąd, w rezultacie, którego czynimy znaczniejszą szkodę zarówno sobie jak i osobie uzależnionej.
relaks w altance

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Leczenie alkoholizmu to proces, który jest zdolny przeciągnąć się w czasie – nierzadko na wiele miesięcy, a nawet i całe życie. Choroba alkoholowa jest wyleczalna, choć wymaga od wszystkich bezpośrednio zaangażowanych stron licznych poświęceń.

Nie obawiajmy się prosić o profesjonalną pomoc – ludzie, którzy pracują w placówkach dla uzależnionych są tam po to aby pomoc, a nie oceniać. Leczenie alkoholizmu chociaż trudne, jest do przezwyciężenia – nie poddawajmy się już na starcie, z powodu źle pojętej dumy.