Leczenie zeza – w jaki sposób i za jak wysoką kwotę można leczyć?

Zez to dolegliwość polegająca na nierównoległym zestawieniu gałek ocznych. Wiążą się z nią przeróżnego rodzaju zakłócenia spostrzegania jednoocznego i obuocznego. By podkreślić, że nie chodzi zaledwie o szpecące nierównoległe ułożenie oczu, używa się określenia choroba zezowa. Jaką metodą go leczyć?

Upewnij się, czy Twoje dziecko dobrze widzi

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.shc.hu
Przyczyn tworzenia się zeza jest mnóstwo: w sytuacji dzieci może to być nieregularność rozwojowa, schorzenia, np. przy porodzie, poważne schorzenia w młodym wieku, u ludzi dojrzałych – moczówka cukrowa tudzież nadciśnienie tętnicze. Typem zeza może być taki powiązany z chorobą organu wzroku czy też nerwu wzrokowego. Pożądane byłoby zwrócić też uwagę, iż oko zezujące zdoła stracić umiejętność zauważania, z tej przyczyny tak istotne jest leczenie tej dokuczliwości. Rodzajów zeza jest dużo, najgroźniejszy dla chorego jest jednakże zez porażenny, bowiem o ile możemy przywrócić słuszne rozłożenie oczu, o tyle zupełnie nie przywrócimy im kompletnej ruchomości. Gdy już odkryjemy (przez obserwację bądź zbadanie) tę dolegliwość, należałoby zdecydować się na leczenie zeza, pomoże nam to w powszednim funkcjonowaniu i zapobiegnie niekiedy utracie wzroku. Pierwszy etap to skrupulatna diagnostyka, wykonanie badań, konsultacja z medykiem. U dzieci zasadniczą metodą leczenia są odpowiednio wyselekcjonowane okulary. Jeżeli maluch nie zezuje w okularach, uważamy je za wyleczone. W większości wypadków zez łączony jest z nadwzrocznością jaka jeżeli jest mała – mija wspólnie z wiekiem. Niekiedy z kolei potrzebna jest operacja, jaka polega na modelowaniu mięśni oczu blefaroplastyka powiek dolnych cena dla ustawienia ich w pozycji równoległych. Nieleczony zez uniemożliwia wyraźne widzenie – w przyszłości może to zaważyć na wyborze wykonywanego fachu. Jeżeli leczenie zeza zaczęte jest wcześnie, niedługo po unaocznieniu się tej niepoprawności i w możliwie najmłodszym wieku dziecka, zupełne wyleczenie jest możliwe. Wartości zabiegów operacyjnych to mniej więcej 2 – 3 tysięcy złotych.

Jak odmłodzić spojrzenie?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zez może być przyczyną licznych niedyspozycji, najgorsza z nich to utrata wzroku. Chcąc oszczędzić sobie traumatyzmów (również umysłowych, gdyż dzieci w szkołach mogą wyśmiewać się z rówieśnika borykającego się z tą ułomnością), dobrze jest zdecydować się na leczenie zeza – Optegra – leczenie zeza. Nie jest to tania operacja, jednak jej plusy przewyższają zdecydowanie cenę, jaką musimy za niego uiścić.