Jakie substancje zawarte w napojach izotonicznych mają wpływ na odporność i kondycję człowieka?

Większość społeczeństwa myli napoje energetyczne oraz izotoniczne. Te pierwsze zaopatrują organizm w glukozę, z kolei te ostatnie przeznaczone są dla osób aktywnie uprawiających sport, jakie wykonują czynności wymagające dużego wysiłku fizycznego.

isostar

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu napoje posiadają na celu między innymi wyrównanie poziomu wody i elektrolitów. Ponadto posiadają liczne składniki, które ułatwiają w regeneracji ciała po np. treningu fizycznym.
Znakomitym przykładem mogą być towary szwajcarskiej spółki Isostar, która od kilkudziesięciu lat dostarcza swym interesantom różne towary, jakie pomagają im w powrocie do pełni sił po np. ćwiczeniach na siłowni czy uczestnictwie w zawodach sportowych. Do palety produktów Isostar wliczają się nie tylko gotowe napoje, lecz również ich koncentraty w postaci proszku oraz żelu, tabletki musujące i batony energetyczne.

Jeżeli chcesz uzyskać większą ilość informacji na omawiany temat, to notka z serwisu (https://www.fenicja.com/francuska31) także takie dane posiada, więc kliknij tutaj, żeby je przeczytać.

W skład napoju o nazwie „Isostar” wchodzą m.in. glukoza, witamina C i niacyna E. Istotne jest to, że nie zawiera natomiast żadnych stabilizatorów ani nienaturalnych barwników. Napój taki można kupić o smaku pomarańczowym, grejpfrutowym oraz cytrynowym.

Warto dodać, że wiele osób twierdzi, że napoje izotoniczne niosą wyłącznie chwilowe zaspokojenie pragnienia. Należy jednak podkreślić, że w przeciwieństwie do napojów energetycznych, napoje takie jak Isostar nie posiadają składników uzależniających, przykładowo kofeiny czy cukru. Zamiast niego w składzie znajdują się sole mineralne i konieczne do właściwego funkcjonowania organizmu elektrolity.

Napoje izotoniczne należałoby pić tuż po zakończeniu znacznego treningu fizycznego. Wspomniane napoje dostępne są w internecie oraz m.in. w sklepach dla kulturystów.