Implanty jako sposób na uzupełnienie ubytków

Śliczny, promienny uśmiech to marzenie wielu ludzi. Jednak są w życiu przeróżne sytuacje, kiedy musimy usunąć ząb. Pocieszające jest to, że są metody, ażeby uzupełnić zęby.
Nowoczesna stomatologia zapewnia dużo możliwości w wypadku utraty uzębienia, jednym z nich są implanty.

Jest to niewielki tytanowy wkręt sytuowany na stałe w kości szczęki, lub żuchwy. Perfekcyjny implant (zobacz implant zębowy) dentystyczny powinien być wytrzymały, funkcjonalny i nie wyróżniać się własnym kolorem na tle normalnych zębów. Winien go nakładać stomatolog z wprawą i należytymi kwalifikacjami. Jest to najnowocześniejsze i bardzo naturalne rozstrzygnięcie w przypadku niedostatku pojedynczego, bądź paru zębów. Implanty cennik jest dostępny w każdym gabinecie, który trudni się tego rodzaju zabiegami. O wszczepieniu implantu przesądza forma kości szczęki i żuchwy, również ogólny stan zdrowia. Przy obszernych niedostatkach w uzębieniu implanty zdołają stanowić podpory konstrukcji protetycznej. Nawet dwa implanty umożliwiają dodatkowe zamocowanie i bardzo dobrze stabilizują protezy całkowite. Implanty wyglądają i zachowują się jak normalne zęby. Ze względu na swą budowę są połączone z kością na zawsze.
przeziębienie

Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime
apteczka z lekami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Po założeniu implantów trzeba skrupulatnie szorować zęby i przychodzić co pół roku na kontrolę do dentysty.

Przy niezadowalającej higienie jamy ustnej wokół implantów nagromadzają się drobnoustroje, to zaś może spowodować miejscowy stan zapalny dziąsła, a następnie infekcję kości. Implanty to rozstrzygnięcie długoterminowe, przy kontroli i prawidłowej higienie jamy ustnej zdołają one wystarczyć na całe życie.