Należyte rezultaty masaży

Masaż leczniczy polegający na stosowaniu dotyku w celu wywołania wrażenia odprężenia i właściwego nastroju. Masaż zdrowotny wspiera się na technikach masażu klasycznego. Stosuje się go dla zmniejszenia sztywności, naciągnięcia i bólu mięśni, zalecany szczególnie sportsmenom.

W masażach leczniczych wykorzystuje się charakterystyczne metody wykorzystywane w kuracji ręcznej. Masaże lecznicze (Centrum Nature – zobacz) przynoszą szczególnie korzystne efekty w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, ograniczeń ruchomości stawów, zakłóceń krążenia przewlekłych stanów zapalnych stawów, mięśni, ścięgien więzadeł i torebek stawowych, także schorzeń reumatoidalnych i zwyrodnieniowych.

Gabinet masażu

Autor: CA Dept of Insurance
Źródło: http://www.flickr.com

Masaże lecznicze to znane od tysiącleci bodźce fizykalne, które wywołują korzystny wpływ na cały ustrój. Korzystając z techniki masażu klasycznego również techniki leczenia manualnego można przeprowadzić zabiegi medyczne dostosowane do wskazań medycznych, jakie ustala lekarz zycie ndm prowadzący, oraz ukierunkowane na uzyskanie korzystnego rezultatu terapeutycznego. Masaże lecznicze z Centrum Nature w Warszawie przeprowadzane są przy użyciu rąk masażysty, co umożliwia diagnozę reaktywności masowanych tkanek. Ręce masażysty są bezkonkurencyjnym sprzętem służącym do dawkowania należytych technik masażu leczniczego. Wykorzystuje on siłę nacisku i typ techniki w zależności od masowanej okolicy i predyspozycji chorego. Prawidłowy masaż leczniczy przeprowadza się seriami i jedynie wówczas jest możliwość spodziewać się jego leczniczego wpływu. Kiedy zabieg taki zrealizowany jest jedynie jeden raz, będzie on posiadał działanie jedynie profilaktyczne.

Masaże lecznicze przynoszą wiele potrzebnych następstw. Minimalizują napięcie mięśniowe, działając tym samym przeciwbólowo i rozluźniająco, aktywują także regenerację mięśni, a również poprawiają ich gibkość. Wpływają również pozytywnie na wizerunek cery, poprawiają krążenie. Masaże lecznicze wywierają także oddziaływanie na system nerwowy za pośrednictwem okrężnych włókien czuciowych i w zależności od natężeń wykorzystywanych technik, może działać pobudzająco, bądź uspokajająco.