Jakie państwa są najpopularniejsze wśród naszych rodaków? Gdzie udajemy się, by zarabiać?

Od kiedy weszliśmy do UE błyskawicznie ruszyliśmy na Zachód. Nie tak szybko jednak wszystkie państwa otworzyły w pełni swoje granice i rynek pracy, ale i tak zmieniło się bardzo dużo.

Nagle zyskaliśmy całkiem nowe szanse oraz możliwości, Stary Kontynent się przed nami otworzył, a w konsekwencji okazja na bardziej udane życie.

Publikacja, którą właśnie widzisz to nietuzinkowe źródło (https://www.fenicja.com/blog/jakie-sa-najpopularniejsze-dania-kuchni-libanskiej) informacji, jednak jeżeli szukasz innych tego rodzaju materiałów, to kliknij odnośnik.

Spośród krajów, jakie stały się najbardziej popularne dla naszych rodaków są Niemcy, Holandia oraz Wielka Brytania.

Jeżeli chodzi o Niemcy to nasi rodacy jeździli już w tamte rejony parę lat wcześniej, kiedy jeszcze nie byliśmy w UE. Zresztą co tu gadać, wielu naszych rodaków żyło tam w czasach socjalizmu. Obecnie Niemcy są rzeczywiście otwarte na różnorodnych pracowników, więc m.in. na każdym kroku słychać tam język polski. Wiadomo jednocześnie, iż praca nie jest lekka.
sport - obrazeczek

Autor: Flowizm …
Źródło: http://www.flickr.com
Łatwiej mają osoby z dobrą znajomością niemieckiego, ale jak praca w Niemczech opieka osób starszych to najbardziej popularny zawód. Istnieje spore zapotrzebowanie na tego typu usługi, gdyż cała Europa, więc także i Niemcy się starzeją. W następnych popularnych krajach takich jak Holandia oraz Wielka Brytania prace są dość identyczne, ale na przykład w Holandii najbardziej znana jest praca w sezonie wiosennym i letnim w wielu szklarniach – praca w niemczech opieka osób starszych.
Dziewczyna

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Holendrzy słyną z uprawy różnych warzyw oraz roślin, więc w okresie letnim jest tam bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Wielu z nich żyje tam cały rok, zostaje na okres zimowy, lecz niektórzy w sezonie pracują, a w zimę wracają do Polski.

Zarobione w Holandii pieniądze starczają na bardzo długo, bo oczywiście wypłaty w państwach bogatszych są o wiele wyższe. Nie dziwi więc, że ochoczo udajemy się tam, by zarobić.