Olej kokosowy – naturalna odżywka dla cery oraz włosów

Znajomość przeznaczeń olejków roślinnych do kosmetycznych celów jest ledwo okruchem tego, co wiedzą o nich osoby żyjące na Wschodzie.
W szczególności doceniany jest tam olejek kokosowy, nazywany „królem olejów”.

olejki do włosów

Autor: Domzdrowia.pl
Źródło: Domzdrowia.pl
Na stałe wpisany jest on w tradycję pielęgnacyjną Indii, wysp Pacyfiku, a także Ameryki Południowej i Środkowej. Wedle Ajurwedy najważniejsze dla ciała będą te kosmetyki, jakie możemy zjeść. Wymóg tenże świetnie spełnia olejek kokosowy, będący jednym z najbardziej zdrowych tłuszczów świata sprawdź tutaj. Charakterystyczna budowa kwasów tłuszczowych a także duża zawartość witaminek a także minerałów sprawia, iż olejki do włosów na podłożu kokosa będą kosmetykiem o niezwykle silnym odżywczym działaniu.
Mnóstwo osób boi się, iż olej zostawi na skórze nieprzyjemną tłustą warstewkę. W przypadku oleju kokosowego obawy te są całkowicie bezpodstawne, jako że wchłania się błyskawicznie, nie pozostawiając kleistej powłoki. Już po sekundzie cera (bb glow serum) staje się uspokojona a także miękka jak skóra niemowlęcia. Wskazane jest stosować olej kokosowy po kąpieli, albowiem gwarantuje nie tylko właściwe nawilżenie, ale również dobrą barierę ochronną przed rozwojem bakterii. Z tego względu odpowiedni będzie nawet do bardzo wrażliwej cery (przejdź do serwisu ), również atopowej czy też dotkniętej łuszczycą. Szybko osłabia stany zapalne, nie podrażniając naskórka.

Miast syntetycznych oliwek dla maluchów warto wybrać całkowicie naturalny kosmetyk, którym jest olejek kokosowy sprawdź ofertę. Polecana jest także maska kokosowa do włosów, jaka świetnie zastąpi chemiczne odżywki do włosów.