Co to jest podologia?

Podolog to specjalista, jaki dopomaga utrzymać stopy w stanie zdrowia. Jego podstawowe zadanie to profilaktyka na stopach. Podolog okresowo kontroluje oraz pomaga zadbać o to, by taki stan pozostał jak najdłużej. Jeżeli już doszło do powstania zaniedbań wówczas podolog może zrealizować zabiegi czy też terapie służące niesieniu ulgi pacjentom cierpiącym z przyczyny procesów chorobowych w odcinku stóp.

lekarz

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Parę przykładowych zabiegów realizowanych w gabinecie podologicznym: fachowe przycinanie paznokci, badanie schorzeń płytki paznokciowej, zabiegi na paznokciach wkręcających, zabiegi na rogowatym naskórku innymi słowy usuwanie hiperkeratoz, wskazówki ogólne i indywidualne.
Podolog podologia zabrze Śląsk, którego znajdziesz tutaj: podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe przygotowany jest do fachowej obsługi pacjentów z grupy ryzyka, tj. chorzy na krwawiączkę czy reumatycy. Wywiad oraz badanie podologiczne gwarantują wczesne ujawnienie zagrożeń i skierowanie pacjenta do odpowiedniego medyka specjalisty, co zwiększa szansę zatrzymania dalszych patologicznych zmian w obrębie stóp, takich jak na przykład zespół stopy cukrzycowej, lecz nie jedynie.

Podolog jest kompetentną osobą, która pomoże pacjentowi w precyzyjnym realizowaniu zaleceń doktora, dotyczących specjalistycznej pielęgnacji stóp. Występuje on jako konsultant, udzielając podpowiedzi tyczących się pielęgnacji stóp i nóg oraz aplikowania specjalistycznych preparatów. Ma informację w zakresie aplikowania podstawowych specyfików farmaceutycznych, protetycznego odciążania wyjątkowo zagrożonych miejsc za pomocą specjalistycznych bandaży jak też ortez.
Jak znaleźć podologa w swoim mieście? Starczy wpisać w przeglądarkę na przykład: gabinet podologiczny Tarnowskie Góry – polecamy.