Skuteczna pielęgnacja twarzy nie jest łatwą sprawą. Klucz stanowi dobór właściwego kremu!

Nie ma chyba na świecie kobiety, która byłaby całkowicie zadowolona ze swojego wyglądu. Znakomita większość przedstawicielek płci pięknej walczy z najróżniejszymi mankamentami urodowymi, wśród których prym wiodą problemy z cerą. Niezadowolenie związane z defektami skóry twarzy nasilają współczesne media, które prezentują wyretuszowane fotografie gwiazd.

Rodzaje cery i kłopoty związane z każdym z nich
Do najbardziej problematycznych rodzajów cery bez wątpienia należy cera tłusta i sucha. W przypadku pierwszej z nich winę za powstające niedoskonałości ponoszą nadaktywne gruczoły łojowe. Nasilonej produkcji łoju towarzyszy najczęściej łuszczenie się naskórka i liczne stany zapalne. Charakterystyczną cechą skóry tłustej jest także: nierówna powierzchnia, nieestetyczny ziemisty koloryt oraz rozszerzone pory. W porównaniu z powyższym opisem cera sucha może się wydawać dużo „łatwiejsza w obsłudze”. Jest to jednak błędne wrażenie. Gruczoły łojowe posiadaczek tego rodzaju cery wydzielają mniej sebum niż jest konieczne do tego, by skóra była zdrowa i piękna. Z tego powodu często jest ona chropowata i szybko reaguje na czynniki zewnętrzne, takie jak niska temperatura, palące słońce, nieodpowiednie kosmetyki czy chlorowana woda. Kontakt z [powyższymi faktorami zwykle kończy się uciążliwym swędzeniem, łuszczeniem się, zaczerwienieniami, a nawet pęknięciami na powierzchni skóry.

Czy masz ochotę poznać uzupełniające materiały? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (https://www.wolomin.centrumdemed.pl/) inne informacje odnoszące się takiej sprawy – link jest tutaj.

Specjalistyczne informacje o kremach do suchej cery – .

Jak radzić sobie z tak problematyczną cerą?
Joga

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kluczem do opanowania najpoważniejszych problemów związanych z cerą tłustą i cerą suchą są perfekcyjnie dobrane kosmetyki. Pielęgnacja cery tłustej powinna łączyć w sobie nawilżanie i skuteczną regulację wydzielania sebum. Artykuły do pielęgnacji cery tłustej to produkty, o których trzeba poczytać Potrzebna ci pielęgnacja cery tłustej ? pod tym linkiem. Z kolei dobry krem do cery suchej ma za zadanie dostarczyć do głębokich warstw skóry odpowiednią ilość wody i jednocześnie zapobiegać jej utracie poprzez pozostawienie lekko tłustego filmu. Poszukując kosmetyków idealnych dla naszej cery nie należy ograniczać się do znanych specyfików drogeryjnych. Preparaty dostępne w sieciówkach wytwarzane są w taki sposób, by odpowiadały jak największej grupie klientów. Tymczasem cera każdej z nas ma specyficzne potrzeby i dlatego doskonały pomysł stanowi wyprawa do apteki po tak zwane dermokosmetyki.

Terminem tym określa się kosmetyki opracowane przez farmaceutów, których celem jest wyleczenie nawracających problemów skórnych. Ich cena jest oczywiście wyższa niż zwykłych kremów z drogerii, niemniej jeśli zależy nam na zdrowiu skóry, warto po nie sięgnąć. Przed zakupem wybranego preparatu opłaca się sprawdzić asortyment aptek internetowych, które często sprzedają pewne artykuły taniej niż te tradycyjne.