Jak skutecznie zadbać o zdrowie i ciało, rola sportowego stylu życia i zróżnicowanej diety

Wielu ludzi marzy się, aby doczekać późnej starości w zdrowiu i świetnej formie. Jednak aby mogło się tak stać, to trzeba dbać o siebie przez całe swoje życie, o czym jednak wielu ludzi zupełnie zapomina.

Napój fitness

Autor: Thermomix
Źródło: Thermomix
Dbanie to musi się odbywać na różnych płaszczyznach, a najważniejsze z nich to odpowiednie odżywianie i aktywność sportowa – blog dbam o siebie.http://apteczka-madrali.pl/95-inhalacje inhalacjeZbawienny wpływ aktywnego tryby życia jest znany od bardzo dawna, już w starożytności funkcjonowało powiedzenie w zdrowym ciele zdrowy duch. Ruch, szczególnie na świeżym powietrzu, będzie wzmacniał muskuły, układ krążenia i ogólny poziom odporności organizmu. Dzięki fizycznej aktywności ćwiczący posiadają znacznie lepszą wytrzymałość i formę, ważne jest również to, że można w ten sposób zapobiegać wielu schorzeniom. Rzecz jasna nie znaczy to, że każdy kto regularnie uprawia jakieś sporty dożyje stu lat, ale niebezpieczeństwo zapadnięcia na wiele chorób jest dużo mniejsze.

Najkorzystniej, jeżeli sport jest uprawiany w systematyczny sposób, lekarze zalecają żeby to było przynajmniej dwa razy na tydzień po godzinie. Można wsiąść na rower, biegać czy pływać na basenie, bardzo popularne są także siłownie i kluby fitness – blog dbam o siebie.

trening fitness

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim bardzo ważnym aspektem jeżeli chodzi o dbanie o swoje zdrowie jest odpowiednia dieta. Nawet bardzo duża ilość sportów, które się uprawia nie pomoże, jeżeli razem z tym nie pójdzie odpowiednia dieta. A tu niestety również wiele osób ma spore zaniedbania. Największym błędem żywieniowym w naszych czasach jest jedzenie zbyt dużej ilości słodyczy i tłuszczy. Faktem jest, że wszelakie ciastka, cukierki i napoje bardzo dobrze smakują, szczególnie że sklepowe półki wręcz się od nich uginają. Pamiętać jednak należy o tym, że takie jedzenie nie ma większej wartości dla organizmu, jedynie się przyczyniając do kłopotów z układem pokarmowym oraz nadwagą. Jeśli będzie się chciało zdrowo odżywiać, to trzeba zmniejszyć jedzenie takich łakoci, a w ich miejsce wprowadzić dużą ilość świeżych warzyw i owoców, chudego mięsa i dobrego pieczywa.