Wszystko o laserowej korekcji wzroku

Zabiegi korekcji laserowej wad wzroku są coraz bardziej popularne. Wszystko dzięki temu, że ich ceny spadają, a komfort wynikający z odzyskania dobrego wzroku jak też pozbycia się szkieł kontaktowych czy też okularów faktycznie wart jest zachodu.

aminokwasy bcaa

Autor: fbb.pl
Źródło: fbb.pl
Laserowe leczenie chorób oczu jest możliwe od niedawna. Powszechne wykorzystanie laserów w okulistyce to początek lat 80. zeszłego wieku. Jednakże pierwsze próby wykorzystania jego możliwości pojawiły się z początkiem lat 60. Polska była jednym z pierwszych krajów w Europie, które wykorzystywały laser w okulistyce. Dzisiaj okuliści stosują kilka wariantów laserów, a dobór przyrządu zależy od typu zabiegu i części oka, jaka ma być poddana zabiegowi. Aczkolwiek może to brzmieć paradoksalnie, lasery kurują poprzez niszczenie. Upraszczając temat, lasery szybko a także precyzyjnie likwidują komórki, w jakie pozostały wycelowane, zaś laserowana tkanka odparowuje.
Zwykle laser jest wykorzystywany do kurowania krótkowzroczności, dalekowzroczności jak też astygmatyzmu. Istotą zabiegów jest wymodelowanie za pomocą lasera rogówki, zatem najbardziej zewnętrznej, przeźroczystej warstwy oka. Zabieg J. Janicki – (leczenie kręgosłupa poznań) uwalnia pacjenta od noszenia okularów, ale nie u każdego można go przeprowadzić. Kwalifikację poprzedzić musi ciąg badań. Pacjent musi mieć ukończone dwadzieścia jeden lat. W jaki sposób przebiega zabieg? Końcówka urządzenia przysysa się do rogówki , spłaszczając ją. Potem laser sam odcina nabłonek rogówki, pozostawiając mały fragment nieuszkodzony. Chirurg wchodzi specjalną szpatułką pod nacięcie oraz odkłada nabłonek.

Potem na odsłonięte głębsze warstwy rogówki oddziałuje laser, jaki formuje ją tak, by pozbyć się wady . Tak pokrótce wygląda laserowa korekcja wzroku cena jakiej to dziś ok. 2000 – 3000 złotych.