Zdrowe żywienie

Odżywianie – to proces polegający na dostarczaniu każdej żywej komórce pokarmów w stanie naturalnym lub po przetworzeniu na przeróżne dania i napitki w celu podtrzymania podstawowych funkcji życiowych, prawidłowego rozwoju oraz stanu zdrowia. Odżywiona musi zostać każda z komórek naszego ciała.

Ser wyśmienicie smakuje ze świeżymi warzywami

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Zdrowa żywność w Krakowie Ze strawionego pokarmu substancje organiczne w formie prostych substancji odżywczych są rozprowadzane przy pomocy krwi po organizmie. Żywienie ma główne znaczenie życiowe dla wszelkiego organizmu żywego. Warunkuje także utrzymanie dobrego zdrowia. Zbyt skromny pokarm czy jego złe wchłanianie albo trawienie powoduje niedożywienie i niedowagę. Tymczasem zbyt częste odżywianie, lub spożywanie nieodpowiednich pokarmów spowodować może nadwagę lub otyłość. Właściwe żywienie wymaga więc konsumowania stosownych ilości odpowiednio przygotowanego pokarmu.

Zrób mały eksperyment – zapytaj pierwszą napotkaną osobę, czy pragnęłaby w zdrowiu (zobacz świat leków) cielesnym jak też sprawności umysłowej dożyć 120 laty – na pewno ta osoba odpowie twierdząco. Poinformuj ją, iż zdrowie zaczyna się na talerzu – bo pokarm ma znaczenie. Zdrowe żywienie to podstawa funkcjonowania naszego organizmu, nie słyszałem bowiem o człowieku, który co dzień żywiłby się przysłowiowymi hamburgerami zapijanymi pepsi po czym dożyłby na takim żywieniu sędziwego wieku w całkowitym zdrowiu oraz jasności rozumu. Zapewne usłyszysz: „tak, chcę się zdrowo żywić, lecz nie wiem od czego zacząć…”.

Blok drobiowy z warzywami

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol
Sklep ekologiczny w Krakowie
Zatem od czego począć? Jeśli już podjęta zostanie decyzja, że pragniemy „wyjść z żywieniowego matrixa” i dołączyć do grupy osób mających jak największe szanse na długowieczność i bycie przewlekle zdrowym. Przedsięwzięciem numer jeden niech będzie ład w chłodziarce oraz kuchennych szafkach. Oto czarna lista artykułów, jakie powinny zniknąć z twej kuchni i wylądować w kuble na odpadki: wszelkiej maści nabijane konserwantami smaku przetwory rybne, wszelkie wyroby w puszkach, smalec, proszkowane dressingi do sałatek, galaretki itp.. W następnej kolejności biały ryż, miód. Umiejsców leżący najbliżej sklep ekologiczny ze zdrową żywnością Kraków jest bogaty w takie punkty. Odwiedź również sklep zielarski i napełnij szafki w swojej kuchni zdrową żywnością. Tutaj dowiesz się więcej