Laserowe leczenie zaćmy i operacyjne leczenie zeza – innowacyjne sposoby dla każdego

Laser używany jest do leczenia wielu różnorodnych schorzeń oraz chorób oczu. Użycie lasera jest pewne i bezbolesne, zabiegi realizowane są przez profesjonalnych okulistów z odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami. Naturalnie przed dołączeniem do leczenia laserowego, należy skontaktować się z okulistą, jaki ogłosi czy takie leczenie będzie dla nas odpowiednie oraz czy nie występują żadne przeciwwskazania.

Za sprawą lasera wolno wyleczyć

sprzęt okulistyczny

Autor: Nomadic Lass
Źródło: http://www.flickr.com

w szczególności zaćmę. Laserowe leczenie zaćmy to nowoczesna, bezpieczna metoda leczenia użytkowana w medycynie od dawna. (Więcej informacji – zobacz jak leczyć zaćmę laserowo). Leczenie laserem jest niezmiernie skrupulatne i precyzyjne, wskutek tego pozwala na pewne przeprowadzenie zabiegu i zapewnia bezpieczeństwo. Przed zabiegiem podaje się pacjentowi znieczulenie kroplowe, do tego pacjent odbiera również leki, jakie zmniejszają niepokój oraz stres. Jeszcze kilkanaście lat temu użytkowano mnogość innych procedur leczenia zaćmy, współcześnie najpopularniejsze jest wykorzystanie lasera. Całkowity zabieg (mezoterapia wrocław) trwa ledwo kilkanaście minut, po 2-3 godzinach odpoczynku, chory może bez problemu powrócić do domu.

okulista w pracy

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas zabiegu eliminowana jest naturalna soczewka, natomiast na jej miejsce wprowadzana jest soczewka sztuczna.

Współczesna medycyna pozwala też na operacyjne leczenie zeza, zarówno u najmłodszych, jak także u osób pełnoletnich. Leczenie zeza polega na wzmocnieniu czy osłabieniu stosownych mięśni, które są odpowiedzialne za przesuwanie gałki ocznej. Operacja zeza wykonywana jest przy głębokim znieczuleniu, w przypadku tej choroby nie ma ewentualności zrobienia leczenia laserem. Po zakończonym zabiegu pacjent już po kilku godzinach może wrócić do domu. Trzeba jednak zastosować się do wszystkich zaleceń doktora połączonych z rekonwalescencją. Dodatkowo przed operacją zeza wypada także wykonać pewne wyznaczone badania, takie jak na przykład cukier, morfologia czy też badanie EKG. Dodatkowo na operację zeza chory winien przyjść na czczo. O wszelkich innych znaczących warunkach przystąpienia do zabiegu, z pewnością poinformuje nas medyk.