Słów kilka na temat samoleczenia i niebezpieczeństwie jakie wiąże się z dostępem medykamentów

Kiedy kogoś dopada niespodziewana dolegliwość, to oczywistym jest, że nieszczęśnik będzie się chciał jej możliwie szybko pozbyć. Najczęściej nie interesuje go, że takie objawy są zwykle zwiastunem schorzenia toczącego organizm i w pierwszej kolejności powinny skłaniać do wizyty u specjalisty.

Jeśli coś będzie bolało tak bardzo, że nie jest się w stanie normalnie działać, trudno się dziwić, że w pierwszej kolejności szuka się pomysłu żeby złagodzić ból, a dopiero gdzieś potem myśli się nad umówieniem terminu do lekarza. A przecież zażywanie jakichkolwiek medykamentów na własną rękę wiązać się będzie z jakimś ryzykiem. Okazać się może, że pojawią się objawy uczulenia na dany preparat, lub też że lek (zobacz amarin tabletki) leczy całkowicie odmienne choroby, niż ktoś myślał. Pomijając czasami konieczne zbicie gorączki towarzyszącej oczywistym schorzeniom, takim jak przeziębienie czy grypa, albo okazjonalne poprawianie bilansu witaminowego poprzez zażycie suplementów diety, pozostałe preparaty raczej należy konsultować ze specjalistą. Nawet bowiem rutinoscorbin może być przedawkowany, a tran może okazać się mało przydatnym suplementem dla danej osoby.

tabletki

Autor: Surija / „Sray”
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo łatwej dostępności lekarstw i suplementów oraz niskim cenom, możliwym dzięki ogromnej ilości internetowych aptek, warto z ograniczonym zaufaniem podejść do sieciowej oferty (Rutinoscorbin 90 tabletek). Nie znaczy to wcale, że trzeba się ich wystrzegać. Wręcz przeciwnie, dzięki tańszym metodom działania, internetowe apteki z dużym powodzeniem konkurują z tradycyjnymi placówkami, oferując dużą część produktów w dużo niższych cenach od apteki na osiedlu.

tabletki

Źródło: http://sxc.hu/
Przykładowy tran można nie tylko kupić taniej, lecz dzięki możliwości dostępu do licznych serwisów jednocześnie można wybrać smak, który będzie odpowiadał – linki. Ważne będzie przy tym sprawdzenie rzetelności sklepu. Może okazać sie bowiem, że za niską ceną idą niestety także znacznie gorsze warunki przechowywania leków lub nieodpowiednia kontrola nad terminem przydatności. W przypadku wyrobów medycznych obie rzeczy mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów.