Zdrowie jest niesamowicie ważne

Zdrowie masz tylko jedno, więc uważaj żeby coś Ci się nie stało, słyszeliśmy to chyba wszyscy, czy to ust mamy czy babci. Przyznajmy, że kiedy to usłyszeliśmy w zwyczaju mieliśmy machnąć ręką, by następnie pobiec na podwórko i znowuż niebezpiecznie się bawić. Byliśmy mali i nie zdawaliśmy sobie sprawy z konsekwencji. Mieliśmy do tego prawo, dzieciństwo ma się tylko jedno i trzeba wykorzystać je właściwie. Dzisiaj, kiedy jesteśmy już starsi stale słyszymy te pamiętne słowa i co więcej, zgadzamy się z tym. Tym bardziej, jeśli mamy swoje dzieci powtarzamy im to mimowolnie.

lekarstwa i witaminy

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Tak to się dzieje, im jesteśmy bardziej wiekowi, tym bardziej zdecydowanie powinniśmy liczyć się z jedynie i na zawsze danym zdrowiem. Nie powinniśmy sobie z nim igrać, bo można sparzyć się jak podczas zabawy z ogniem. Nie można wystawiać go na próbę, bo będziemy jeszcze długo żałować. Nie można przede wszystkim przedkładać go na inne sprawy, gdyż zdrowie ma się tylko jedno, w razie kłopotów możliwe, że nie otrzymamy drugiej szansy.

Wraz z dorastaniem coraz zdecydowanie się o tych sprawach przekonujemy, coraz bardziej zdecydowanie utrudniają nam życie różnego rodzaju zdrowotne problemy. To, co kiedyś nie było żadnym problemem gwałtownie, jakby uderza w nas ze zwielokrotniona siłą, a my sami jesteśmy w szoku dlaczego właśnie tak się obco czujemy. W coraz większej ilości przypadków bierzemy tabletki na głowę i bóle pleców, w coraz większej liczbie przypadków utrudniają nam życie stawy, więc sięgamy po sprawdzone środki (Lioton 1000 czy Flexus), z byle małostką idziemy do lekarza, ponieważ odczuwamy, że nie jest to zabawa.

listki z tabletkami

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jakby tego było mało naokoło słyszy się o dziwnych chorobach i wirusach, jakie mogą nas w każdej chwili zaatakować. Nie wiemy czy nasz organizm sobie z tym da radę, bo nie jesteśmy właściwie już najlepszego zdrowia. Radzimy się przyjaciół i zastanawiamy się czy tylko z nami jest coś nie tak, lecz uspokajamy się, ponieważ słyszymy od nich to, co chcieliśmy usłyszeć: to normalne, ja też tak mam.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Zatem przydadzą Ci się ekstra źródła (https://grupaeuromed.pl/), które przedstawią Ci masę szczegółów na ten temat. Zapraszamy zatem do kliknięcia w ten link.

Z drugiej strony wiele osób nie potrafi się przyznać do gorszej formy, do jakichś dolegliwości. To jest smutne, wiadomo, gdyż nagle człowiek musi uznać wyższość chorób, z jakimi wcześniej znakomicie sobie dawał radę.

Czujemy wtedy, iż przegrywamy, lecz się nie poddajemy. Wygrywamy. I tak dalej. Nie poddajemy się, poddajemy się, wygrywamy, przegrywamy, ta batalia definiuje nasz człowieczy los, w końcu jesteśmy tylko ludźmi i musimy się liczyć z typowo ludzkimi ograniczeniami.