Szczególne właściwości oleju kokosowego i owoców goji

Olej kokosowy eko ma sensacyjne właściwości. W dzisiejszych czasach jest on uznawany za najzdrowszy olej na świecie. Można go użytkować zarówno w celach kulinarnych jak również kosmetycznych. Doskonale nadaje się między innymi do smażenia, albowiem ma dużą temperaturę spalania.

opowce goji

Autor: Scot Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on wiele zdrowszy aniżeli zwykły olej do smażenia, mało tego nie zmienia smaku potraw oraz jest bezzapachowy. Olej kokosowy eko nadaje się nie wyłącznie do smażenia, ale także do rozlicznych ciast lub deserów. Więcej na temat zdrowej żywności (sprawdź tutaj)

Jeżeli chodzi o jego używanie kosmetyczne to olej kokosowy można wykorzystywać jako balsam na całe ciało. Dzięki jego typowemu używaniu skóra staje się gładka, bardziej delikatna oraz zdrowsza. olej kokosowy eko, jest także świetny do włosów, dzięki jego nadzwyczajnym własnościom włosy są miękkie i przyjemne w dotyku, są niezmiernie lśniące i na domiar tego prościej się rozczesują. Olej kokosowy wolno wykorzystywać jako maseczkę na włosy bądź na same końcówki, które dzięki olejowi kokosowemu są mocniejsze oraz nie rozdwajają się.

Świetnym naturalnym produktem są także owoce goji. Wolno je zdobyć w wielu rozlicznych sklepach z naturalnymi produktami, odnajdziesz je również w Necie wpisując do wyszukiwarki „owoce goji sklep”. Jagody goji są prawdziwą wprost bombą witaminową, mieszczą w szczególności witaminę C i B, prócz tego żelazo, wapń, selen, cynk i multum innych. Idealnie działają jako środek przeciw starzeniu, jednakowo zresztą jak olej kokosowy. Jeśli chodzi o wartości odżywcze to niewątpliwie można rzec, iż jagody goji są jednym z najzdrowszych owoców na świecie.

owoc goji

Autor: Panagiotis Giannakopoulos
Źródło: http://www.flickr.com
Ich jedzenie (najlepsza pizza) wartościowo oddziałuje na zdrowie, są one też skutecznym specyfikiem w leczeniu chorób serca, nerek, płuc czy też wątroby. Mało tego podtrzymuje system odpornościowy, koryguje wzrok, wyszczupla i także perfekcyjnie wpływa na witalność człowieka. Dzięki ich długofalowemu i regularnemu używaniu można dostrzec kapitalne wyniki nie tylko jeżeli chodzi o zdrowie, ale również nastrój i samopoczucie. Oleje -użyteczny link